2012 yılında Yay Burcu'nun aşk hayatında neler olacak? Aradığınız mutluluğu yakalayabilecek misiniz? Aşk hayatınız ne zaman hareketleniyor?
2012 yılına başlarken, ilişkilerinizle ilgili değişimler yaşamaya da hazırlanın.
Bu yıl tutulmalar sizi en çok kişisel alanlar ve ilişkiler konularında etkileyecek. Sizin veya karşımızdaki kişinin hayatında önemli başlangıçlar ve girişimler söz konusu olabilir. Birbirinizi karşılıklı olarak etkileyebilirsiniz.

Özellikle Mayıs- Haziran ve Kasım- Aralık döneminde bu etkileri daha fazla hissedebilirsiniz. Bu değişimler yepyeni bir ilişkiye adım atmak olabileceği gibi mevcut ilişkinizin farklı bir yönde ilerlemesi şeklinde de olabilir. Siz de ilişkileriniz aracılığıyla daha olgun ve farklı bir bilinç haline geçerek aşama kaydedeceksiniz.


Ocak ayının ilk yarısında iletişim konuları ön plana çıkıyor. Bu dönemde yakın çevrenizle ilgili ilginç gelişmeler olabilir. Yakın arkadaş, komşu, çalışma arkadaşı gibi kişilerle duygusal yakınlıklar kurabilirsiniz. Veya yakın çevreden birinin ilişkileriniz üzerinde etkisi olabilir.

Bu günlerde sevgiliniz veya eşinizle kısa yolculuk programları yapabilir, birlikte oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz. Veya bulunduğunuz ortamlarda sizi duygusal anlamda heyecanlandıracak kişilerle karşılaşmanız da mümkün.

Ocak ayının ikinci yarısında aileniz ve özel hayatınıza yönelik konular ön planda. Bu dönemde ailenizle daha yakın ve sıcak ilişkiler içinde olabilir sevdiğinizi aile bireyleriyle tanıştırabilir veya eşinizle daha yakın ilişkiler olmasını sağlayabilirsiniz. Kendinizi huzurlu ve mutlu hissedeceksiniz.


9 Şubat'tan itibaren aşk hayatınız hareketleniyor. Duygusal olarak oldukça heyecanlı ve atak olacağınız bugünlerde hoşlandığınız kişilerle kolayca iletişim kurabilirsiniz.

Bulunduğunuz neşeli ortamlarda son derece doğal ve çocuksu halinizle dikkat çekeceksiniz. Yeni ilişkiler ve yeni başlangıçlar için uygun bir dönemdesiniz ama duygularınız çok hızlı değişim gösterebilir ve verdiğiniz kararlardan kısa bir süre sonra vazgeçebilirsiniz.

5 Mart- 4 Nisan arası sizin için biraz sıkıntılı geçebilir. Bu dönemde günlük işler ve sağlık konularıyla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu yoğunluk yüzünden sevdiğinizi ihmal etmemelisiniz.

Bu sıkıntılı dönem 4 Nisan’dan itibaren değişiyor. Bu günlerde ilişkilerinize tekrar gereken önemi vereceksiniz.

Olumlu tavırlarınızla sevdiğinizi mutlu edebilir, bir süredir devam eden ilişkinizle ilgili evlilik, nişan gibi önemli kararlar alabilirsiniz. Bu dönemde eğer ilişkinizle ilgili bir sorun yaşıyorsanız barışı sağlamak için de harekete geçebilirsiniz

15 Mayıs’tan sonra geri hareket etmeye başlayan Venüs’ün etkisiyle eski gönül meseleleriniz sık sık gündeme gelebilir.

Yaklaşık iki ay sürecek bu dönemde eski ilişkilerinizle ilgili sorunlarla yüzleşmek durumunda kalabilir veya devam eden ilişkilerinizle ilgili yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde bitmiş olan bir ilişkiniz yeniden canlanabilir.

Geri giden Venüs etkisiyle sorunlar artacağından ilişkinizde huzuru yakalamak zorlaşabilir. Aslında olaylara uzlaşmacı bir tavırla yaklaşırsanız, sevdiğinizle barış yapmak ve sorunlarınızı çözümlemek için çok uygun fırsatlar bulabilirsiniz.

Bu arada Venüs’ün geri gittiği zamanlarda yeni bir ilişkiye başlamak, evlenmek, yeni bir ilişkinin geleceği ile ilgili kararlar vermek çok başarılı sonuçlar vermeyeceği için bu konudaki girişimleri ertelemeyi tercih edebilirsiniz.

Mayıs sonları ve Haziran başlarında meydana gelen tutulmalar da ilişkileriniz ve ilişki anlayışınızla ilgili değişimlere sebep olabilir. Bu dönemlerde de ilişkilerle ilgili yeni başlangıçlar yapmamayı tercih edebilirsiniz.

Venüs 27 Haziran’dan itibaren düzeliyor. Bu dönemde geçmiş ilişkilerinizle ilgili sorunların çözümlenmesiyle rahata kavuşacaksınız. Yeni ilişkileriniz açısından da gelişmelerin daha rahat ilerleyeceği bir süreç içinde olacaksınız.

4 Temmuz- 23 Ağustos arası sosyal hayatınız oldukça hareketlenebilir. Pek çok çevreye girebilir bir sürü kişiyle tanışabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamlarda çekiciliğinizle göz dolduracaksınız fakat rakiplerinizin de sahnede olacağını unutmayın. Belki de beğendiğiniz kişiler için mücadele etmeniz gerekebilir.

8 Ağustos’tan itibaren tutkularınız ve sahip olma arzularınız artıyor. Yoğunlaşan duygular ve artan istekler tutku dolu beraberlikler yaşamanıza neden olabilir. Bu etki altında partnerinize karşı aşırı sahiplenici davranabilir, gereksiz endişe ve kuruntular yüzünden kıskanç tavırlar sergileyebilirsiniz. Bu tavrınızın, onu sizden uzaklaştıracağını aklınızdan çıkartmayın.


8 Eylül- 4 Ekim arasında daha maceracı duygular içinde olacaksınız. Bu dönemde eğitim, iş veya yeni yerler görmek amacıyla uzaklara gitmek isteyebilir, çıkacağınız yolculuklarda tanışacağınız gösterişli kişilerle duygusal yakınlaşmalar içine girebilirsiniz.

Bu tarihlerde sevgiliniz ya da eşinizle birlikte gösterişli ve bol güneşli yerlere gidebilir ve ilişkinizi daha sıcak hale getirebilirsiniz. Eğer bir ilişkiniz yoksa çıkacağınız yolculuklarda yeni duygusal beraberliklere adım atabilirsiniz.

4-29 Ekim arasında işiniz ve kariyeriniz sizin için daha önemli hale gelebilir. Yapacağınız işe konsantre olabilir ve onu mükemmel bir şekilde yapmaya çabalayabilirsiniz.


Bu tavrınız haliyle sevdiğiniz kişiyi ihmal etmenize neden olabilir. İlişkinizde huzursuzluk yaşamak istemiyorsanız biraz daha dikkatli olmalısınız. Gene bu dönemde iş arkadaşlarınızdan veya ekibinizden biriyle bir gönül macerası yaşamanız mümkün.

8 Ekim- 18 Kasım arasında ise biraz tartışmacı ve huzursuz bir haline bürünebilirsiniz. Artan enerjiniz sizi böyle yapıyor olabilir. Enerjik olmanız karşı cinsin hoşuna gitse bile agresif ve tartışmacı tavırlarınız hoşuna gitmeyecektir bilin.


29 Ekim-23 Kasım arasında sosyal hayatınız çok hareketleniyor. Bu dönemde dost toplantıları, organizasyonlarda aktif rol alabilirsiniz. Diplomatik tavırlarınız ve organizasyon yeteneğiniz başkalarının beğenisini kazanacak. Bu size yeni ilişkiler kurma fırsatı verebilir. Bulunduğunuz ortamlarda karşınıza çıkacak fırsatları kaçırmamaya çalışın.

23 Kasım-17 Aralık döneminde karamsar, yalnız ve içine kapanık bir ruh hali size hiç yakışmayacak. İçinde bulunduğunuz durum zor olsa bile kendinizi buna kaptırmak yerine dikkatinizi farklı konular vermelisiniz.

Üstelik 28 Kasım’da yaşanacak tutulma da olayların kendi kontrolünüzde olmayacağını işaret ediyor. Her şeyi zamana bırakmak ve kabullenmek iyi bir çözüm olabilir. Bu tutulmanın etkisiyle hayata bakışınız değişebilir.


17 Aralık’tan yıl sonuna kadar olan dönemde duygusal anlamda bir değişim yaşayacak ve çok olumlu bir döneme gireceksiniz.

İyimser, sevecen ve sıcak tavırlarınızla herkesin sevgisini kazanabilirsiniz. Bu durum yeni ilişkilere başlamanızı veya sevdiğinizle beraberliğinizi daha sıcak bir hale getirmenize neden olabilir. Bu tarihlerde hayatınızda yaşanan sorunları çözmek için de barışçı adımlar atabilirsiniz.