2012 yılında Balık Burcu'nun aşk hayatında neler olacak? Aradığınız mutluluğu yakalayabilecek misiniz? Aşk hayatınız ne zaman hareketleniyor?
Bu yılın ilk altı ayında, ilişkilerle ilgili alanda hareket eden Mars, ilişkilerinizi canlandırıyor.
Fakat bugünlerde ilişkiler konusunda sert ve tartışmacı olabilir, sevdiğiniz kişiyi çok fazla eleştirebilirsiniz. Eğer rakipleriniz varsa onlarla da çok fazla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu da Temmuz ayına kadar ilişkilerinizle ilgili huzursuz gelişmelerin sizi etkileyeceğini işaret ediyor.

Sakin kalmaya ve olayları fazla büyütmemeye çalışın. Sinirli ve kavgacı bir tavır takınmak her türlü ilişkinizi zora sokabilir. Özellikle 23 Ocak-14 Nisan arasında geri giden Mars’ın etkisiyle ilişkilerinizde sorunlar artabilir.

Ocak ayının ilk yarısında, karamsar duygular ve gönül kırıklığı içinde olabilirsiniz. Duygularınızı rahat ifade edememek kendinizi yalnız hissetmenize neden olacak. Bu arada sezgilerinizin oldukça artması sizin arkanızdan iş çevirenleri kolayca fark etmenizi sağlayabilir. Fakat olayları kontrol etmek için Ocak ayının ikinci yarısını beklemelisiniz.

Ocağın ikinci yarısında, kendinizi duygusal anlamda oldukça rahat hissedeceksiniz. Sevimli, fedakâr ve sıcak davranışlarınızla herkesin ilgisini üzerinize çekmeyi başarabilirsiniz. Birkaç önceki çaresiz halinizden eser kalmadığı gibi istediğiniz her konuda size destek olacak birçok kişi bulabilirsiniz. Bu sevimli haliniz ilişkilerinizi de çok olumlu etkileyebilir. Yeni başlangıçlar yapabilir devam eden ilişkileriniz daha sıcak hale gelebilir.
9 Şubat- 5 Mart arasında istediğinizi elde etmek için harekete geçebilirsiniz. Duygusal anlamda heyecanlı ve tutkulu olacaksınız. Fakat ne istediğiniz konusunda da çok aceleci olmayın. Çünkü tercihlerinizin çabuk değiştiği bir dönemdesiniz. Bu arada beklenmedik masraflar ilişkilerinizi olumsuz etkileyebilir.

5 Mart- 4 Nisan arası oldukça keyifli bir dönem olacak. Yakın çevrenizle huzurlu ve keyifli ilişkiler kurabilirsiniz. Kendinizi rahat ve huzurlu hissedecek aradığınız duygusal güvenliği yakın çevrenizde bulduğunuzu düşüneceksiniz. Bu durum sizi oldukça neşelendirebilir. Bu günlerde sevgiliniz veya eşinizle gezi programları yapabilir, katıldığınız kısa yolculuklarda oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz. Eğer aşk arayışı içinde iseniz bu kişiyi çok yakın çevrenizde bulabilirsiniz.


4 Nisan- 8 Ağustos arasında ise aile içinde sıcak duygusal paylaşımlar yakalayabilirsiniz. Fakat bu dönemde tartışmalardan uzak kalmalı, aile bireylerini ilgilendiren kararları başka zamana ertelemelisiniz. Aranızda fikir ayrılığı olacağı için uzlaşmak zor olabilir.

15 Mayıs’tan sonra geri hareket etmeye başlayan Venüs’ün etkisiyle eski gönül meselelerinizi ve gizli kalması gereken konuları gündeme taşıyabilir.

Yaklaşık iki ay sürecek bu dönemde eski ilişkilerinizle ilgili sorunlarla yüzleşmek durumunda kalabilir veya devam eden ilişkilerinizle ilgili yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde bitmiş olan bir ilişkiniz yeniden canlanabilir.

Geri giden Venüs etkisiyle sorunlar artacağından ilişkinizde huzuru yakalamak zorlaşabilir. Aslında olaylara kendinizi kaptırmak yerine uzlaşmacı bir tavırla yaklaşmalısınız.

Genellikle Venüs’ün geri gittiği zamanlarda yeni bir ilişkiye başlamak, evlenmek, yeni bir ilişkinin geleceği ile ilgili kararlar vermek çok başarılı sonuçlar vermeyeceği için bu konudaki girişimleri ertelemeyi tercih edebilirsiniz.


Mayıs sonları ve Haziran başlarında meydana gelen tutulmalar da dost çevreniz, sosyal hayatınız ve aşk hayatınızla ilgili konularda sizi etkileyecek. Bu olaylar duygularınız üzerinde etki meydana getirebilir ve ilişkilerinizle ilgili değişimlere sebep olabilir.

Bu dönemlerde de ilişkilerle ilgili yeni başlangıçlar yapmaktan kaçınmanız daha olumlu olabilir. Venüs 27 Haziran’dan itibaren düzeliyor. Bu dönemde geçmiş ilişkilerinizle ilgili sorunların çözümlenmesiyle rahata kavuşacaksınız. Yeni ilişkileriniz açısından da gelişmelerin daha rahat ilerleyeceği bir süreç içinde olacaksınız.

9 Ağustos- 7 Eylül arasında aşk hayatınız hareketleniyor. Bu dönemde son derece etkileyici ve karizmatik kişilerle karşılaşabilir âşık olabilirsiniz. Fakat bu aşk sizin için çok kolay olmayacak haberiniz olsun. Tutku dolu yoğun duygular sizi çok etkileyebilir.

8 Eylül- 4 Ekim arası sorumluluklarınızın arttığı ve günlük işler, formalite gerektiren konularla uğraştığınız bir dönem olacak. Bu günlerde angarya işler yüzünden yorulabilirsiniz. Fakat bu yorgunluğunuzu sevdiğinizin anlayışla karşılaması için ona bir parça ilgi göstermeyi ihmal etmeyin.

4-29 Ekim arasında ilişkileriniz önemli hale geliyor. Yeni ilişkilere açık olacak ve sevimli halinizle başkalarının ilgisini çekeceksiniz. Ama çok eleştirici tavırlarınız hoşunuza giden kişilerin sizden uzaklaşmasına neden olabilir.

Dikkat edin. Aslında bugünler ilişkinizi daha ciddi boyutlara taşımak ilişkinin geleceği ile ilgili önemli kararlar almak açısından uygun bir dönem. Devam eden ilişkilerinizle ilgili de olumlu gelişmeler yaşama potansiyeliniz yüksek.


29 Ekim-23 Kasım arası yoğunlaşan duygular, tutku dolu bir süreci işaret ediyor olabilir. Bu dönemde cinsel hayatınız hareketlenebilir, yasak aşklar gündeme gelebilir. Özellikle Kasım ayının ilk günlerinde duygularınızın yoğunluğu zaman zaman beklenmedik şeyler yapmanıza yol açabilir.

İlişkileriniz ani başlangıçlar veya bitişler yaşanabilir. Fevri hareketler, kıskançlıklar ön plana çıkabilir. Bu yüzden 3. kişilerle sorunlar yaşanabilir. Bu dönemde sağlıklı karar vermek güç olacağı için karar vermeden önce güvendiğiniz kişilere danışmalı ve sabırlı olmaya çalışmalısınız.

23 Kasım- 17 Aralık arasında macera arzularınız artıyor. . .Seyahatler, yabancı kültürler, uzak ülkeler gündeminizde olacak. Yabancı ortamlarda yabancı kişilerle tanışabilir, ilginç maceralar yaşayabilirsiniz. Veya sevdiğiniz kişiyle birlikte tatil programları yapabilir mevcut ilişkinizi daha sıcak bir hale getirebilirsiniz. Eğer bir ilişkiniz yoksa çıkacağınız yolculuklarda karşılaştığınız kişilerden etkilenmeniz ve duygusal yakınlaşmalar yaşamanız da mümkün olabilir


17 Aralık’tan yılsonuna kadar sosyal statüye, iş ve kariyer konularına daha fazla önem vereceksiniz. Bu dönemde bu çevreden kişilerle daha fazla beraber olabilir, sosyal konumunuzu yükselteceğine inandığınız kişilerle olumlu ilişkiler kurabilirsiniz. Bulunduğunuz çevrede sizden söz edilmesini sağlayacak, nişan, evlilik veya terfi gibi konularla da göz önünde olabilirsiniz.