Karadeniz Teknik Üniversitesi Forumu - Forum KTÜ Foruma Hoş Geldiniz.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1
  Site Sahibi - Genel Yönetici
  Üyelik tarihi
  13.Kasım.2008
  Mesajlar
  1,285
  Üye No
  1
  Ettiği Teşekkür
  1
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart Beşikdüzü MYO Hakkında

  Adres: Vardallı Mahallesi 61800 BEŞİKDÜZÜ/TRABZON

  Telefon: 0.462.8716922

  Faks: 0.462.8717424

  E-mail: besikduzumyo@ktu.edu.tr

  YÜKSEKOKUL MÜDÜRLERİ

  1994–1996 Prof. Dr. Tahir YAVUZ

  1996–1999 Prof. Dr. Ziya YAPAR

  1999–2004 Prof. Dr. Hilmi ZENGİN

  2004- Prof. Dr. Kenan ÇELİK  KONUM
  Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu Trabzon şehir merkezine 40 km mesafede bulunmaktadır. Tüm bölüm ve programlarıyla birlikte Beşikdüzü ilçesinde 16 dönüm arazi üzerine kurulu bulunan yerleşkesinde, 1308 m2 toplam kapalı alana sahip iki bina ile eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

  KURULUŞ BİLGİLERİ VE TARİHÇE

  Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, 2547 sayılı kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 7/d-2 maddesine göre 10.11.1992 tarihinde üç programla ( İklimlendirme-Soğutma, Bilgisayar Programcılığı ve Makine-Resim Konstrüksiyon ) kurulmuştur. Yüksekokul kurulduğundan itibaren 2000 yılına kadar Akçaabat ilçesi Söğütlü beldesindeki Fatih Yerleşkesinde Eğitim-Öğretim faaliyetlerini sürdürmüştür. Bu tarihten sonra Yüksekokul, 1994 -1995 Eğitim-Öğretim yılında Teknik Programlar bünyesinde İklimlendirme-Soğutma Programına ilk öğrencilerini alarak eğitim-öğretim faaliyetlerine fiilen başlamıştır. 1995 -1996 Eğitim-Öğretim yılında ise, yine Teknik Programlar bünyesinde Makine-Resim Konstrüksiyon ve Bilgisayar Programcılığı Programlarının açılarak ilk öğrencilerinin alınmasıyla Yüksekokuldaki toplam program sayısı üçe çıkmıştır. Ayrıca Teknik Programlar bünyesinde Elektronik Haberleşme Programı da 2005 -2006 Eğitim-Öğretim döneminde öğrenci alarak fiilen faaliyete geçmiştir. 2006 -2007 eğitim-öğretim döneminden itibaren ise bu programlara ilaveten Teknik Programlar Bölümünde İklimlendirme-Soğutma II. Öğretim ve Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama II. Öğretim Programlarına öğrenci alınmaya başlamıştır. Teknik Programlar Bölümünde, Bilgisayar Teknolojisi ve Programının kontenjanı 60 diğerlerinin ise 50’ dir.

  Diğer taraftan Yüksekokulumuzun İktisadi ve İdari Programlar Bölümü bünyesinde, 2003 -2004 Eğitim-Öğretim döneminde Pazarlama ve Muhasebe Programları da ilk öğrencilerini alarak eğitim öğretime başlamıştır. Ayrıca İktisadi ve İdari Programlar Bölümüne bağlı Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programına da 2005 – 2006 Eğitim-Öğretim döneminde ilk öğrenciler kayıt yaptırmıştır. 2006-2007 Eğitim-Öğretim döneminde de İşletme Programı ilk öğrencilerini alarak eğitime başlamıştır. İktisadi ve İdari Programlar Bölümü bünyesinde dört, Teknik Programlar Bölümü bünyesinde de dört olmak üzere toplam sekiz programda Eğitim-Öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir.

  2006 – 2007 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarılından itibaren ise İktisadi ve İdari Programlar Bölümüne bağlı olarak Pazarlama ve Muhasebe, Teknik programlar Bölümüne bağlı olarak ta Bilgisayar ve Teknoloji ve Programlama ile İklimlendirme ve Soğutma Programlarının İkinci Öğretim Programlarına öğrenci alınarak Eğitim-Öğretime başlanılmıştır. Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Programının öğrenci Kontenjanı 60, İklimlendirme ve Soğutma Programının Öğrenci kontenjanı 50, Pazarlama ve Muhasebe Programlarının öğrenci kontenjanları ise 60’ar dır.

  Yüksekokulumuz 2002 yılına kadar ÖSS ile öğrenci almıştır. Bu tarihten sonra ise METEB projesi kapsamında ve 4702 sayılı kanun uyarınca Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları’nın yüksekokula sınavsız geçişle, öncelikli olarak kendi bölgesinden, öğrenci almaktadır. Ancak yüksekokulumuz, ilgili programların kontenjanlarının boş kalması durumunda ÖSS ile de öğrenci almaya devam etmektedir. Ayrıca yine METEB kapsamında meslek yüksek okulları arasında program birliği sağlamak amacıyla Bilgisayar Programcılığı Programı’nın ismi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Programı ve Makine-Resim Konstrüksiyon Programının ismi de Makine Programı olarak değiştirilmiştir.

  Yüksekokulumuzdaki gerek Teknik gerekse İktisadi ve İdari Programlar Bölümleri’nde, kamu ve özel kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu ara elemanlar yetiştirilmektedir. Bunlar, dört yıllık lisans mezunlarından daha fazla pratik bilgiye sahip, meslek lisesi mezunlarından ise daha çok teorik bilgiyse sahip elemanlar olup ilgili sektörlerin en çok ihtiyaç duyduğu elemanlardır.

  MİSYONUMUZ

  Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu’nun misyonu; gerek kamu sektöründe ve gerekse özel sektörde, bölgemiz ve ülkemiz için artan rekabet koşullarını göğüsleyebilecek bilgi birikimine sahip, 21.yy. gereklerini yerine getirebilen, yaratıcı düşünen, araştırmacı ve uygulamacı ara elemanlar yetiştirmektir.

  VİZYONUMUZ

  Çağdaş mesleki eğitimin gerektirdiği bilgi, beceri ve mesleki gelişmelerde yüksek standartlara sahip, uluslar arası platformda aranılır nitelikte ara meslek elemanları yetiştiren; yenilikçi, paylaşımcı ve iş dünyası ile sürekli işbirliği içerisinde, mensubu olmaktan gurur duyulan, öncü bir eğitim kurumu olmak.

  YERLEŞİM
  İdari Bina 1600m2

  Derslikler 912m2

  Laboratuarlar 250m2

  Katin 224m2

  Toplam 2986m2

  STAJ VE İŞ OLANAKLARI

  Yüksekokuldan mezun olan öğrencilere, ön lisans diploması ile “Meslek Elemanı” unvanı verilmektedir.
  Pazarlama programını bitiren öğrenciler; şirketlerde satış elemanı, satış temsilcisi, satış yöneticisi veya halkla ilişkiler ve reklam ajanslarında müşteri temsilcisi olarak görev alabilmektedirler.
  Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programını bitiren öğrenciler, kamu kuruluşlarında ve özel sektörde üst düzey yöneticilerle birlikte görev yapacak yönetici sekreterleri, yönetici asistanları; çeşitli birimlere ait bürolarda çalışacak büro yöneticileri olarak çalışabilmektedirler. Programda, özellikle Trabzon’da bulunan işletmelerle ve sekreterlik dernekleriyle bağlantı halinde olarak, gelen öneriler ve çağın gereklilikleri doğrultusunda ders içerikleri düzenlenmektedir.

  Muhasebe Programı mezunları da kendi adlarına muhasebe bürosu açabildikleri gibi muhasebe bürolarında, işletmelerin muhasebe departmanlarında iş bulabilmektedirler.

  İşletmecilik Programı mezunu olan öğrencilerde yine bölgede çok sayıda Küçük ve Orta ölçekli işletme tarafından istihdam edilmektedir. Mezunların sınavsız olarak Anadolu Üniversitesi, Açık öğretim Fakültesi 3. sınıfına geçiş yapma hakları vardır. Ek olarak DGS sınavında başarılı oldukları takdirde de örgün öğretimde ilgili lisans programına devam etme imkânları bulunmaktadır.

  Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Programından mezun olan öğrencilerimiz Yazılım Firmaları, Bilgisayar Satıcısı ve Teknik Destek Firmaları, Bankalar, Ticari Kuruluşlar, İnternet Servis Sağlayıcıları, Radyo, Televizyon gibi birçok alanda iş bulabilme imkânına sahiptirler.

  Elektronik Haberleşme Programı mezunları başta telekomünikasyon şirketleri olmak üzere, elektronik cihaz kullanan tüm fabrikalarda, enerji üretim ve dağıtım şirketlerinde, hastanelerde, belediyelerde, TV-Radyo yayın kuruluşlarında, gazetelerde, elektronik cihaz bakım onarım atölyelerinde, otomotiv bakım servislerinde, havalimanlarında, deniz limanlarında, tersanelerde çalışma imkânlarına sahiptirler.

  Makine Programı mezunları tasarım, imalat, araştırma geliştirme, kalite kontrol v.b. alanlarda faaliyet gösteren gerek kamu kurum ve kuruluşları gerekse özel sektörde çalışabilmektedirler.

  İklimlendirme Soğutma Programı da evler, işyerleri ve endüstriyel tesislerdeki iklimlendirme, havalandırma ve soğutma tesislerinin kurulması, işletilmesi ve bakımından sorumlu teknikerler yetiştirmektedir.

  BESLENME
  Yüksekokulumuz bünyesinde öğrencilerimiz için kantinimiz mevcut olup yemekhanemiz de 2006-2007 eğitim- öğretim döneminde faaliyete geçmiştir. Yemekhaneden tüm öğrenci ve öğretim elemanları yararlanabilmekte ve yemek çeşitleri haftalık olarak belirlenmektetir. Fast-food türünde yiyecek ve içeceklerin bulunduğu kantinimizde satış fiyatlarının öğrenci bütçelerine uygun olmasına ve satışa sunulan tüm yiyecek ve içecek maddelerinde sağlık ve hijyen koşullarına titizlikle uyulmasına dikkat edilmektedir. Kantinimiz düzenli olarak denetleme kurulu tarafından denetlenmekte olup öğretim saatleri boyunca (II.öğretim dahil) açık kalmaktadır. Öğrencilerimiz kampusta geçirdikleri zamanlar dışında beslenme ihtiyaçlarını şehir merkezinde bulunan restorant ve cafelerde de gideribilmektedirler. Restorantlarda, zengin bir mutfağa sahip olan yöresel Karadeniz yemeklerini bulmak mümkündür.

  BARINMA
  Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimiz barınma konusunda önemli sorunlar yaşamamaktadırlar. Kredi ve Yurtlar Kurumuna yurt yapımı için yer tahsisi yapılmış olup, inşaatına başlanması beklenmektedir. Barınma ihtiyacının bir kısmı, ilçemizde bulunan özel yurtlar ve Trabzon’da bulunan devlet yurdu tarafından karşılamaktadır. Ayrıca ilçemizde öğrencilere yönelik olarak uygun kira ile ev bulabilme imkânı mevcuttur.

  ULAŞIM İMKANLARI

  Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu Trabzon şehir merkezine 40 km mesafede olup ulaşım sorunu yaşanmamaktadır. Her 10 dakikada bir Trabzon - Beşikdüzü güzergahında dolmuş seferleri bulunmakta olup ayrıca yüksekokulumuzdan ilçe merkezine ücretsiz servisler hizmet vermektedir. İkinci öğretim öğrencileri için de belirli saatlerde şehir merkezine ve ilçe merkezine dolmuş seferleri mevcuttur.

  SAĞLIK

  Üniversitemize bağlı tüm fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında okuyan öğrenciler gibi Yüksekokulumuz öğrencileri de sağlık sorunları ile ilgili olarak Merkez Kanuni Kampusü’nde bulunan Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına bağlı hizmet veren Mediko Sosyal Merkezine başvurabilmektedir. Mediko Sosyal Merkezi, öğrencilerimizin tüm sağlık sorunlarıyla yakından ilgilenen bir kadroya sahiptir. İleri tetkik ya da tedavi gerektiren durumlarda öğrencilerimiz KTÜ Farabi Hastanesine sevk edilmektedir. Öğrencilerimize ayrıca ilçe merkezinde bulunan Beşikdüzü Sağlık Ocağı veya Vakfikebir ilçesinde bulunan Vakfıkebir Devlet Hastanesi bünyesinde de tedavi olmak imkanı sağlanmaktadır.

  KREDİ VE BURS OLANAKLARI

  Yüksekokulumuzda öğrenim gören bütün öğrencilerimiz, devletçe sağlanan burs olanaklarından yararlanma hakkına sahiptir. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ile Başbakanlık tarafından her yıl başvuru yapan ve hak kazanan öğrencilere kredi ve burs verilmektedir. Bunun yanı sıra diğer bazı kurum ve vakıflardan da (Türk Eğitim Vakfı, KTÜ vakfı vs. ) isteyen öğrencilere çeşitli burslar sağlanmaktadır. Ayrıca üniversitemizde öğrenim gören yardıma muhtaç öğrencilere beslenme ve giyim yardımı sağlanmaktadır. Yine birimimiz tarafından belirlenen maddi durumu yetersiz öğrencilere çeşitli kişi ve kurumlardan (kaymakamlık vs.) sağlanan olanaklar ölçüsünde destek (para, gıda ve yakacak yardımı gibi) sağlanmaktadır

  SOSYAL VE SPORTİF FAALİYETLER
  Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu bünyesinde yer alan Doğu Gözaçan Konferans Salonu toplam 150 kişilik kapasitesiyle hizmet vermektedir. Ayrıca Yüksekokulumuz bünyesinde Pazarlama Kulübü kurulmuş olup değişik alanlarda öğrenci faaliyetleri (Dağcılık Kolu, Bilişim Kolu) devam etmektedir.

  Pazarlama Kulübünün Faaliyetleri Şöyle Sıralanabilir;

  -Öğrencilerin ve ilgililerin çeşitli sosyal ve kültürel konularda bilgi birikimini arttırmak amacıyla ilgili kişi ve kuruluşlarla temasa geçerek sempozyumlar, paneller ve konferanslar düzenlemek ve bu faaliyetler aracılığıyla öğrencilerin kişisel gelişimine katkıda bulunmak

  -Üniversite içinden ve dışından konuklar davet ederek, öğrencilerin ve konuyla ilgilenen çeşitli kişi ve kurumların da katılımıyla çeşitli organizasyonlar düzenlemek böylece öğrenci toplum ilişkisini pekiştirmek

  -Yüksekokul öğrencilerinin boş zamanlarını değerlendirmeleri amacıyla, doğa gezisi, dans gösterisi, tiyatro ve sinema gösterisi vb. düzenlemek ayrıca mezuniyet şöleni kültürel ve sportif faaliyetler düzenlemek

  Ayrıca Yüksekokulumuz bünyesinde öğrencilerimizin yararlanabileceği futbol sahası, basketbol ve voleybol sahası ve tenis masası bulunmakta olup tenis sahasının yapım çalışmaları devam etmektedir. Bunun yanında öğrencilerimiz Beşikdüzü Belediyesi Spor Tesislerin de bulunan bütün imkânlardan da yararlanabilmektedir. Okulumuz bünyesinde bulunan spor tesislerinde Güz ve Bahar Yarıyıllarında bölümler ve sınıflar arası basketbol, futbol, voleybol, masa tenisi turnuvaları düzenlenmektedir. Okulumuz bünyesinde farklı branşlarda müsabakalara katılan yedi adet takımımız mevcuttur.

  - Voleybol Erkek Takımı
  - Voleybol Kız Takımı
  - Futbol Takımı
  - Hentbol Erkek Takımı
  - Basketbol Erkek Takımı
  - Masa Tenisi Takımı
  - İdari Personel Futbol Takımı
  karşılık vermek değil onların işi,
  ya da sorgulamak herhangi bir şeyi...
  savaşıp ölmek hepsinin kaderi.
  hepsi ölümün vadisine,
  sürdü atlarını altıyüzü de.
  __________________________________________________ ______________
  www.cemertem.com

 2. #2
  Üye
  Üyelik tarihi
  16.Ağustos.2009
  Mesajlar
  46
  Üye No
  723
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  en çokda şu Bayan Futbol Takım olayına sevindim xD
  inş girmeyi başarırım kayıt tarihi hakkında bir bilgisi olan var mı .hmm
  Sol tarafım senle mühürlü KELEBEK ...


 3. #3
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  25.Ağustos.2009
  Mesajlar
  1
  Üye No
  836
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  kayıtlar 31 agustosla 7 eylül arasında diye bılıyorum ben

 4. #4
  Üye
  Üyelik tarihi
  16.Ağustos.2009
  Mesajlar
  46
  Üye No
  723
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  okul kaydını biliyordum ama yine de teşekkür ederim xD
  Okula gidince Futbol Takımınada kayıt tarihini öğreniriz artık
  Sol tarafım senle mühürlü KELEBEK ...


 5. #5
  Süper Üye
  Üyelik tarihi
  12.Ağustos.2009
  Yaş
  27
  Mesajlar
  624
  Üye No
  663
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  Miss Kelebek taktın he bu futbol olayına başımıza futbolcu olup çıkacan
  Psikolog kesildiniz ve aynı anda hasta!


 6. #6
  Üye
  Üyelik tarihi
  16.Ağustos.2009
  Mesajlar
  46
  Üye No
  723
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  insanın hayalleri sıkışınca birden de patlayınca böyle oluyor xD
  Sol tarafım senle mühürlü KELEBEK ...


 7. #7
  Süper Üye
  Üyelik tarihi
  12.Ağustos.2009
  Yaş
  27
  Mesajlar
  624
  Üye No
  663
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  Muahahaha Bir bakmışın okulu bırakıp kendini milan da falan bulmuşun
  Psikolog kesildiniz ve aynı anda hasta!


 8. #8
  Üye
  Üyelik tarihi
  16.Ağustos.2009
  Mesajlar
  46
  Üye No
  723
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  o kadar abartmamak gerek xD
  sadece sosyal olaylara fazla vereceğim kendimi o kadar
  Sol tarafım senle mühürlü KELEBEK ...


 9. #9
  Süper Üye
  Üyelik tarihi
  12.Ağustos.2009
  Yaş
  27
  Mesajlar
  624
  Üye No
  663
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  Tmm o zamanXD
  Psikolog kesildiniz ve aynı anda hasta!


 10. #10
  Altın Üye
  Üyelik tarihi
  13.Ağustos.2009
  Mesajlar
  1,029
  Üye No
  682
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  Kelebek ben 4 sene beşikdüzünde okudum liseyi okadar sevnme çnk beşikdüzü gerçekten her yönden iyi birtek üni yönünden kötü ortamı yani eğer onlar gibi olursan orda barınabilirsin yoksaa durursun öyle biryerde bu arada beşikdüzünün sosyal faaliyete eğilimide çok yani her sene festival yapıolar yarışmalar felan e hayırlısı diyim


 

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)

   

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
bu sitede yazılanların tümü, üyelerimizin kişisel bilgi, yorum ve düşüncelerinden oluşur. doğruluk garantisi yoktur. türkiye cumhuriyeti kanunlarında yazılı olan ne varsa ilgili tüm kanunlar burada da geçerli olup aksi davranışlar ilgili üyeyi bağlamaktadır. üyelerin kaydettiği yazıların tüm hakları ve aidiyetleri forum ktü'ye devredilmiş sayılır. sitede yayımlanan özgün içerikli yazıların kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayınlanması doğru değildir. bunu yapan tosundur. bu şekilde yürütülmesi durumunda iş bu kişi karadeniz teknik üniversitesi fatih kampüsünde ikinci öğretimlerin ders çıkışı esnasında bir gece vakti kurtlara yem yapılacaktır. bundan doğacak herhangi bir sorunda yüce güçlere telgraf çekilecektir ve bütün sınavlarından ff alması gibi lanetlere maruz kalabilecektir. hukuki gereksinimler haricinde üyelerimizin her türlü bilgileri sevimli hayalet casper'ın korumakla yükümlü olduğu "forum ktü kozmik odası"nda saklı tutulur, gerçek bilgileri verilemez. sigara içmeyin ciğerlerinize yazıktır.
-copyright © 2008-2015 forum ktü-

Yukarı Git