Karadeniz Teknik Üniversitesi Forumu - Forum KTÜ Foruma Hoş Geldiniz.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1
  naget_naget
  Misafir

  Standart Bütün öğretmenlerin hayatı değişebilir

  Öğretmen atamaları iptal edildi, peki ya KPSS ne olacak? Şimdi gözler Savcılığın vereceği kararda... İşte o karardan sonra gerçekleşmesi beklenen ihtimaller...


  Bugün yapılması beklenen öğretmen atamaları ertelendi. Dün YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan ile Milli Eğitim bakanı Nimet Çubukçu'nun görüşmesinin ardından yapılan açıklamada "sınavın bütünlüğünü etkileyecek bir durumun ortaya çıkma ihtimali"nden söz edildi. Hem kesin bir bulgu yok deniliyor, hem de bir ihtimal nedeniyle atamalar erteleniyor.
  KPSS İDDİALARI BAŞSAVCILIK'TA
  Milliyet Gazetesi Eğitim Yazarı Abbas Güçlü, söz konusu bu durumu ve bundan sonraki olabilecekleri NTV'ye anlattı.
  Savcılığın vereceği kararı beklediklerini söyleyen Güçlü, "Acaba KPSS de iptal edilecek mi, edilmeyecek mi, bu konuda hâlâ bir netlik yok ama kopyacılar çıkarıldıktan sonra puanların yeniden hesaplanması ve sıraların yeniden belirlenmesi gerek" dedi.
  Bu tür sıralama sınavlarında binde birlik bir puanın dahi çok önemli olduğunu vurgulayan Güçlü, ufak bir kaymanın bütün öğretmenlerin hayatını değiştirebileceğini belirtti.
  Güçlü, sözlerini şöyle sürdürdü:
  MEB ACELE KARAR VERMEK İSTİYOR
  "MEB, kopya olayı olmadan önce taban puanlarını açıklamış ve ona göre başvurular almıştı. Eğer puan ve sıralamalar değişirse, daha önceki başvurular da iptal edilebilir. Çok karmaşık bir durum ama bütün bunların hayata geçirilebilmesi için öncelikli olarak Savcılığın bir karar vermesi gerekir.
  MEB, okullar açılacak diye acele davranmak istiyor ama acele alınan kararlar, ileride çok daha büyük kaoslar yaratabilir.
  MEB ile YÖK'ün ortaklaşa açıkladığı kararın başı ile sonu birbirine uymuyor. Bir taraftan "Ortada ciddi bulgular var. İleride telafisi mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkabilir" deniliyor, diğer tarafta ise "sınavın iptal edilmesine gerek olmadığı" yönünde bir açıklama yapılıyor.
  KONCUK BELGELERLE AÇIKLAMIŞTI
  Oysa cumartesi günü Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, çok ciddi belgeler ortaya koydu. 120 sorudan 116 sının dışarı sızdığını açıkladı ve bunun üzerine Devlet Denetleme Kurulu gidip bu belgeleri istedi. Ancak YÖK, hâlâ gidipte bu belgeleri istemiyor. Bu da manidar bir durum! Eğer ortada hiç bir belge yoksa, bu atamalar neden iptal edildi?
  ÖSYM de soruların dışarı sızdırıldığına ilişkin ciddi ipuçlarının olduğunu açıklamıştı. Tabii bütün bunların son noktasına Savcılık karar verecek.
  O KARAR DOĞRULTUSUNDA NELER OLABİLİR?
  - Sınav tümüyle iptal edilebilir.
  - Sadece öğretmenleri ilgilendiren Eğitim Bilimleri Testi iptal edilebilir.
  - Sadece puanlar ve sıralamalar yeniden hesaplanabilir.
  - 3-5 tane gariban bulunup, olay onların üzerine yıkılır ve olay örtbas edilmeye çalışılır.
  Son günlerdeki genel kanı; olayın örtbas edilmeye çalışıldığı yönünde... Umarız, bu noktaya gelinmez. Aksi taktirde ÖSYM'nin, YÖK'ün ve MEB'in bundan sonraki yaptığı bütün sınavlar şaibeli olur.
  KAMUOYUNU İNANDIRACAK BİR AÇIKLAMA GEREK
  Burada sonuç ne olursa olsun, kamuoyunu inandıracak bir açıklamanın yapılması gerekiyor. Eğer iddia edildiği gibi 3-5 bin kişiyi kapsayan bir şekilde soru dışarı sızdıysa ve onlarda zincirleme olarak başkalarına gittiyse, KPSS'nin tümden iptali de söz konusu olabilir."

 2. #2
  Çalışkan Üye
  Üyelik tarihi
  15.Ağustos.2010
  Mesajlar
  186
  Üye No
  2369
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  Biz de öğretmen olmak için 4 sene okuyalım
  What doesn't kill me makes me stronger.
  Friedrich Nietzsche
  Tanrıyı güldürmek istiyorsan ona planlarından bahset.

  Necip fazıl'a sorarlar:

  - Neden bu kadar çok sigara içiyorsunuz?
  - 'Benim için yanan tek şey sigara çünkü' der.

  Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki padişah olan Kanuni bu dünyadan eli boş gitmiştir
  Kanuni Sultan Süleyman

 3. #3
  naget_naget
  Misafir

  Standart

  okadar kopya çekildiği ispatlandığı halde bide atama mı yapacaklardı ii oldu atamaların iptali.bide sınaw iptal olsa

 4. #4
  Süper Üye
  Üyelik tarihi
  18.Kasım.2008
  Mesajlar
  488
  Üye No
  4
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  bu kadar çalış bu kadar emek sarfet o kadar sene oku al sana karşılığı...devletin yaptığı sınavda torpil dönüyo olacak şey değil..bakalım daha neler görecez

  Ormanda büyüyen adam azgini
  Çarsida pazarda seyran begenmez
  Medrese kaçkini softa bozgunu
  Selam vermek için insan begenmez

  Bir odasi vardir gayet küçücek
  Kendi akli sira keyf yetirecek
  Bir çanagi yoktur ayran içecek
  Kahveyi bulunca fincan begenmez

 5. #5
  Site Sahibi - Genel Yönetici
  Üyelik tarihi
  13.Kasım.2008
  Mesajlar
  1,285
  Üye No
  1
  Ettiği Teşekkür
  1
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  Savcılık soruşturması hemen bitmez. Evvele bütün o tam net yapanların sınav kağıtları ve bütün sınav evrakları ösymden istenecek, iletişim tespit tutanakları aveadan turkcellden vodafonedan vs istenecek. tek tek numaralar kontrol edilecek. şüpheli sıfatıyla ifadelerine başvurulacak. hatta önce emniyet alacak daha sonra savcılık alacak ifadeleri. ondan sonra cemaatin parmağı araştırılacak. ki olduğu çok kuvvetle ihtimal. ve bütün bunlar için ankara savcılığının gece gündüz çalıştığından eminim. kolaylık versin allah ne diyeyim.

  ayrıca torpil son derece büyük bir kul hakkıdır, işe torpille girenler, girmeye çalışanlar ve bu şekilde torpille sınavı kazananlar hepsi belki bu dünyada rahat edecek ama öteki tarafta hakkını yedikleri, yaşamlarını mahvettikleri o kişilere hesap verecekler. ve bu hesap çok kızgın olacak.
  karşılık vermek değil onların işi,
  ya da sorgulamak herhangi bir şeyi...
  savaşıp ölmek hepsinin kaderi.
  hepsi ölümün vadisine,
  sürdü atlarını altıyüzü de.
  __________________________________________________ ______________
  www.cemertem.com

 6. #6
  naget_naget
  Misafir

  Standart

  biçok kişi geçen seneye göre fazla net yaptığı halde aynı puanı aldı çan eğrisi sistemi uygulanıo çünkü yazık okadar insanın emeğine

 7. #7
  naget_naget
  Misafir

  Standart

  KPSS'de 10 bin dolara soru satılmış

  KPSS'deki rezalet çözüldü, soruların sızdığı anlaşıldı. Sorular ise adaylara 10 bin dolara satılmış.

  YÖK, Devlet Denetleme Kurulu ve Ankara Cumhuriyet Savcılığı, KPSS sorularını ÖSYM’nin içinden sızdıran bir şebekenin adaylara 10 bin dolara sattığını belirledi.
  KPSS’de kopya çekildiği iddialarının ardından gerçek gün yüzüne çıktı. YÖK Denetleme Kurulu, Devlet Denetleme Kurulu ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın üç koldan yürüttüğü soruşturmada KPSS sorularının ÖSYM içinden sızdırıldığı bilgisine ulaşıldı. 10-11 Temmuz’da yapılan sınav sorularının tamamı veya tamamına yakınını doğru yanıtlayan adayların teknik takibi sonrası bazı adayların sınavdan günler öncesinde sorulara para karşılığı ulaştığı belirlendi.
  BİR SAAT KALA BİN 500 DOLAR
  Kopya skandalına karışan adaylar KPSS sorularını 10 bin dolar karşılığı günler öncesinden edinirken, bu miktarın sınava az bir süre kala düşürüldüğü tespit edildi. Sınava bir saat kala soruları alan bir adayın şebeke üyelerine bin 500 dolar ödeme yaptığı öğrenildi. Kopya şebekesinin çok farklı illerde adaylara soruları ulaştırdığı tespit edilirken, kaç adayın şebeke ile yasadışı alışverişe girdiği halen araştırılıyor. Savcı, soru bankasını oluşturan üyelerin bilgisayarlarını ve telefonlarını hâlâ inceliyor.
  ATAMALAR GECİKMEYECEK
  Milli Eğitim Bakanlığı, KPSS’deki kopya skandalı nedeniyle ertelenen öğretmen atamalarını sınavın kısmen iptali durumunda bir ay içinde yapmayı planlıyor. Ancak kopya skandalına karışan aday sayısının binlere ulaşması ve sınavın tamamen iptali durumunda ise kısa bir süre içinde sınavın yapılması için harekete geçilecek. Bu durumda da atamaların kasım ayına sarkabileceği ifade edildi.
  ÖSYM'DE BİRDEN FAZLA GÜVENLİK AÇIĞI
  2010 KPSS’de kopya skandalı ile çalkalanan ÖSYM’de çok sayıda güvenlik açığı tespit edildi. KPSS ile ilgili YÖK Denetleme Kurulu’nun hazırladığı raporda, sınav sorularının güvenliğinin yeterli derecede olmadığı tespiti yapıldı. Özellikle ‘kurum çalışanlarının dışarı ile bağlantılarının sınavlar açısından güvenlik açığı oluşturduğu’ tespiti YÖK Denetleme Kurulu raporunda yer aldı. Raporda güvenlik zafiyetinin tek tek görevli isimler üzerinden, somut örneklerle tespitlerinin yapılması ve birden fazla noktada güvenlik zaafiyeti olduğunun belirlenmesi sonrasında, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmen atamalarını erteleme kararı aldığı öğrenildi.

  TÜM BÖLÜMLERİN SORULARI SIZDIRILDI
  Sınavda şebeke tarafından dışarı çıkartılan soruların sadece Eğitim Bilimleri’ni kapsamadığı, Genel Yetenek ve Genel Kültür Olmak üzere sınavın başka bölümlerinde de soruların sızdırıldığı belirlendi.
  BAŞKANIN BİLGİSAYARI İNCELEMEDE
  ÖSYM’deki inceleme dün de devam etti. İlk belirlemelere göre bir kurum çalışanının soruları para karşılığı şebekeye sızdırdığı tespit edildi. Soruların e- posta ile gönderildiği öne sürülen Isparta’daki Öğretmen BS’ nin de bilgisayarına el konmuştu. ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan da dahil olmak üzere, yönetici ve çalışanların bilgisayarları incelemeye alındı. Tespitler sonrası YÖK, KPSS’de kısmi iptal seçeneği üzerinde duruyor. Kopya skandalına karıştığı belirlenenlerin sınavının iptali, diğerlerinin yeniden sıralamasının yapılması planlanıyor.

 8. #8
  Kategori Sorumlusu
  Üyelik tarihi
  04.Eylül.2009
  Mesajlar
  751
  Üye No
  974
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  burası türkiye insanların geleceğini belirleyen sınav 15 bin dolara maillerde dolaşıyo..
  Bir ülkenin geleceği, mühendislerin yeteneği ile sınırlıdır.  ZERO or DİE


 

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

   

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
bu sitede yazılanların tümü, üyelerimizin kişisel bilgi, yorum ve düşüncelerinden oluşur. doğruluk garantisi yoktur. türkiye cumhuriyeti kanunlarında yazılı olan ne varsa ilgili tüm kanunlar burada da geçerli olup aksi davranışlar ilgili üyeyi bağlamaktadır. üyelerin kaydettiği yazıların tüm hakları ve aidiyetleri forum ktü'ye devredilmiş sayılır. sitede yayımlanan özgün içerikli yazıların kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayınlanması doğru değildir. bunu yapan tosundur. bu şekilde yürütülmesi durumunda iş bu kişi karadeniz teknik üniversitesi fatih kampüsünde ikinci öğretimlerin ders çıkışı esnasında bir gece vakti kurtlara yem yapılacaktır. bundan doğacak herhangi bir sorunda yüce güçlere telgraf çekilecektir ve bütün sınavlarından ff alması gibi lanetlere maruz kalabilecektir. hukuki gereksinimler haricinde üyelerimizin her türlü bilgileri sevimli hayalet casper'ın korumakla yükümlü olduğu "forum ktü kozmik odası"nda saklı tutulur, gerçek bilgileri verilemez. sigara içmeyin ciğerlerinize yazıktır.
-copyright © 2008-2015 forum ktü-

Yukarı Git