Buna benzer bir yaratığı ancak Yunan mitolojisinde veya efsanelerde görebileceğinizi zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Zimbabve'deki Lower Gweru'da yarı insan yarı keçi görünümlü olarak dünyaya gelen bu canlıyı köylüler gözleriyle gördü. İnsan ve keçi karışımı bu yaratık görenleri şaşkına çevirdi.


Bild gazetesinin haberine göre, doğduktan sadece birkaç saat sonra ölen keçinin uzun bir kafası ve insana benzeyen bir yüzü; keçiye benzeyen ayakları ve kuyruğu var.

Köyün yerlilerini adeta şaşkına çeviren bu canlı, köydeki köpekleri bile korkuttu. Yeni doğan hayvanı gören köpekler, hayvanla
göz göze gelince ürküp kaçtılar. Zimbabve halkı arasında hayvanın şeytanın bir izi olabileceği düşüncesi yayıldı. Bu olayın mucizevi bir durum olduğuna inanan keçinin sahibi doğum sonrasında polise haber verdi.

15 keçisi olduğunu söyleyen garip görünümlü hayvanın sahibi, sürüdeki birçok keçiyi de bu hayvanın doğurduğunu ifade etti.

'Zimbabwe Guardian' gazetesinde yer alan bir haberde, hayvanın insanla keçinin çiftleşmesinden meydana gelebileceği iddia edildi. Köy yöneticisi Jason Machaya, gazeteye verdiği demeçte durumdan bir yetişkini sorumlu tuttuğunu ve bu olayın yüz kızartıcı bir durum
olay olduğunu belirtti.

Keçiye
tecavüz eden kişinin bir an önce bulunacağını belirten Machaya, böyle bir şeyi sadece şeytanın yönlendirdiği kişilerin yapabileceğini söyledi.