Zaman zaman size de olur mu bilmem, ama o kadar özel olduğumu sanmıyorum, herkes olmasa da çoğu insan kendisiyle sohbet ederken bulabilir/yakalayabilir şahsınıi. Bir farkım varsa bu da kendimi bu durumda sıkça bulmamdır. Bu durumda akla gelen ilk cümle " Bir ben var bende benden içerü" olur heralde, en azından bende böyle gelişiyor durum.

Bu zamanlarda kendi odanızda yalnızsanız sorun yok, ama bu garip vak'a yalnız olmadığınız zamanlarda tezahür ediyorsa vay halinize... Aile efradı içersindeyseniz, evvela sizi canından çok seven , var olma sebebiniz, sevgili ebeveynleriniz "Bizim kıza/oğlana bir haller oldu, dersleri fazla geliyor zahir" ve benzeri cümleler kurmak süretiyle ve akabinde övünmekten dövünmeye geçiş yaparak size acımaya başlar, kardeşlerinizinse hafiften maskarası olma yolundasınızdır. Ama durum kontrol atına alınabilecek kıvamdadır. Eş-dost yanındaysanız hala kurtarabilecek karizmanız mevcuttur. Amma ve lakin yolda, sokakta, dolmuşta falan başınıza geldiyse yapacak tek şey vardır. Arkanıza bile bakmadan uzaklaşın ordan...

Bu kadar girizgah yeter de artar bile değil mi Efendim, ben bir oyun oynamaktayım, yaklasık 3 senedir hemde. İsim vermemyeyim, belki reklama girerde başıma dert olur kısaca dünyanın çeşitli yerlerinden insanların oynadığı, amacın şeçtiğiniz kariyerde başarı edinmek olduğu bir oyun işte, bir nevi popülerlik savaşı :P Bende naçizane dünyaca ünlü bir rock grubunun solist ve lideriyim sanal kariyerimde . Buraya kadar herşey normal değil mi? Bundan sonrası da keşke öyle olsaydı.

Bir sabah içerisinde bulunduğum majör depresyon rahatsızlığını tedavi amacıyla aldığım ilaçlarımı tekrar doktoruma yazdırmak için yola düştüm. Düştüm dediysem esasında dolmuşla seyir halindeyim. Oyundan bir arkadaşım telefonla beni arar ve olaylar başlar. Selam, kelam, nasılsın falan filan derken konuya girer arkadaş

Arkadaş: canım ya 3 gün sonra pariste nikahım var gelip bana da renksiz gelinlik getirebilir misin?

Ben: ah canım ya benim o gün rio da konserim var, dünya turnesine başlıyorum o gün

Arkadaş: tüh kime getir desem turnede yahu

Ben: kusura bakma başka bir dünya turumda olsa yardım ederdim sana, bu turne önemli, bütün ekipmanı, teknik üyeleri yeniledim, şarkı populeriklerini ayarlayıp DESTANSI konser vermek niyetindeyim, biletler hep 10 000 sattı, herşey 2 ay önce ayarlandı bitti , programın dışına çıkamam , ama sen çocuklardan birini ışınlasan olurdu sanki.. Ya da şöyle yapalım, benim bir antikacım vardı ona bikaç milyar yollarsam sana teslim eder, ben öğlene parasını yollar birde mesaj atarım...

Bir an etrafıma takıldı gözüm, dehşet içinde izliyorlar, dolmuşta bir rock star var boru mu :P Kendime gelip usulca durumu anlatıp kapattım telefonu. 10-15 dakika sonra telefonum yine çaldı, arayan kuzenim.

Kuzen: Nasılsın canım , nerdesin ne yapıyorsun ?

Ben: Doktoruma gidiyorum yoldayım

Kuzen: Hangisine ? Kime? (bel fıtığından da muzdarip olunca geliyor bu soru tabi)

Ben: Psikiyatrıma yahu kime olacak, ilaçlarım bitti onları yazdırcağım.

Dolmuşta aynı dehşetli bakışlar bir kez daha zuhur etti Yine durumu toparlamaya çalıştım ve kapattım telefonu.

Yanımda oturan teyze biraz acıyarak birazda merakla süzüyor hala.. Dayanamadı ve girdi söze, "Hastalığın ne yavrum ?" el-cevap "bişeyim yok teyze"

Teyze: ama dedin ya kafa doktoruna gidiyormuşsun (eh artık merakın bu kadarı fazla, teyzeye dur demek lazım, burda muzurluk devreye girer veee..)

ben: haa o mu , bence bişeyim yok ama doktor şizofren dedi

Teyze: o ne ki yavrum ?

Ben: Böyle bi çok oluyosun hani teyze, nasıl desem, bi sürü oluyor senden, hatta bazen sohbet ediyorlar kendi aralarında falan..

Teyze: .....(bakışlar yukardan aşağı, aşağıdan yukarı kayıp duruyor)

Ben: (kendi kendime elbette) insek mi artık

Ben: daha iki durak var be

Ben: olsun yürürdük , sabah sabah iyi gelir

Ben: yorgunum , hiç yürüyecek halim yok, sen in

Ben: sensiz inmem, ne tadı olacak

Ben: 2 durak daha otur o zaman

Ben: tamam ya spor olsun dedimdi ben

Teyze: Yavrum inecek var!...

Bir rock starın hazin sonu :P tüm telefon konuşmalarım zihinlerde puzzle parçaları gibi yerine oturdu
(ALINTIDIR)