Karadeniz Teknik Üniversitesi Forumu - Forum KTÜ Foruma Hoş Geldiniz.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kolektifler

 1. #11
  Çalışkan Üye
  Üyelik tarihi
  04.Şubat.2009
  Mesajlar
  174
  Üye No
  128
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  mücadelenizi destekliyoruz

 2. #12
  Genel Editör
  Üyelik tarihi
  21.Kasım.2008
  Mesajlar
  731
  Üye No
  5
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  Alıntı cemertem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kolektifler şimdiye kadar Trabzonda hakkını arayan en dişli örgüt bana kalırsa pek çok yerde de haklılar. Eğer bu öğrenciler hakkını arayamacaksa, aradığı zaman dayak yiyecekse ne anlamı kalır. keşke herkes bu öğrenciler kadar cesur olabilse...
  bunlar nerde trabzonun hakkını armıs sayın ertem...TRABZONLU HER ORTAM DA HER OLUŞUMDA KENDİ HAKKINI ARAMAYI BİLİR... gerek yok böyle fuzili oluşumlara....
  Benim Şahıslarla Sorunum Olmaz ; Şahısların Benle Sorunu Vardır... E.A  ben olamam bir aşkın kölesi ; benim derdim memleket meselesi...

  'Bir Umuttur Yaşamak' Sedat PEKER

 3. #13
  Süper Üye
  Üyelik tarihi
  03.Aralık.2008
  Mesajlar
  622
  Üye No
  9
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  onlar sizin gibi gerici tipler dolmuşlara daha ucuza binsin diye kendi ceplerinden para vererek dolmuşçulara dava açtı ama bu size batıyor galiba ne dim cahil trabzon halkı ve milliyetçilik pompasına çok güzel gelen gençliği


  YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ

 4. #14
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  24.Aralık.2008
  Mesajlar
  15
  Üye No
  42
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  bencede bu arkadaşların yoldaşların suçu yok öğrencilere ve insanlığa yapılan haksızlık ve yargısız infazların önüne geçmek için uğraşıp durdular şimdi bu hale gelmişse olay bence başımızı öne eğip biraz düşünmeliyiz neden diye ?
  'Ernesto Che Guevara' Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim.

 5. #15
  Süper Üye
  Üyelik tarihi
  03.Aralık.2008
  Mesajlar
  622
  Üye No
  9
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart


  Yakandayız İ.Özen!.. - 14 Haziran 2009
  Baskıcı, yasakçı Rektör İbrahim Özen ve KTÜ yönetiminin dönem başından beri estirdiği soruşturma terörüne karşı 6 arkadaşımız demokratik üniversite, cezalar ve soruşturmaların geri çekilmesi talebiyle üniversite kapısında açlık grevine başlamış, verilen cezaların iptali ve yürütmenin durdurulması için idare mahkemesine başvurmuştuk. Dün üniversite yönetimiyle görüşen 3 arkadaşımız, yönetimin bütün hukuksuzluklarını yüzlerine vurdular. Ortada hiçbir suç yokken, basit demokratik tepkiler ve kültürel-sanatsal faaliyetler dolayısıyla eğitim hakkımızı elimizden alan KTÜ Yönetimi suçumuz olmadığını kendileri de bilmelerine rağmen 'cezalarınızı çekeceksiniz' diyor.
  Açılan 15 dava hakkında yürütmeyi durdurma kararı çıktı. Ceza alan arkadaşlarımızın hepsi final sınavlarına girme haklarını kazandılar. Bu haklarını kullanmak üzere 6 arkadaşımızın 5 gündür sürdürdüğü açlık grevlerini bugün bir basına açıklamasıyla sonlandırdık. Fakat bizler bugünden sonra ve önümüzdeki dönemin başından itibaren de Rektör Özen’in ve KTÜ Yönetimi’nin baskıcı, yasakçı tavrını her yerde dile getireceğiz. Mücadelemize hem hukuki hem de demokratik yollarla devam edeceğiz. Soruşturmalar ve cezalar iptal edilinceye kadar Rektör Özen’in yakasını bırakmayacağız!


  YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ

 6. #16
  Süper Üye
  Üyelik tarihi
  03.Aralık.2008
  Mesajlar
  622
  Üye No
  9
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  bizde bu konuda arkandayız


  YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ

 7. #17
  Çalışkan Üye
  Üyelik tarihi
  04.Şubat.2009
  Mesajlar
  174
  Üye No
  128
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  "Misafirimizin üzerine yürürsünüz ha!"
  Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Kolektifi rektörlüğün uygulamalarına karşı açlık grevinde. Eylemci öğrencilerden Koray ve Damla ile görüştük.
  soL: Açlık grevini başlatmanızın nedeni nedir?

  Damla: Üniversitede etkinlik yapabilmek için salon talep etmek üzere, rektörle görüşmek istedik. Aldığımız cevap şuydu:’ ’Rektör Bey sizinle görüşmek istemiyor, kulüp olmadığınız için de salon talebiniz reddedildi.’ Bunun üzerine oturma eylemi yapmaya karar verdik. Üniversiteli kimliğimiz bize salonları kullanma imkanı veriyordu. Oturma eylemimiz 14 gün sürdü ve bir yürüyüşle sonlandırdık. Etkinlik yapan tüm üniversite gruplarına üniversite salonlarının açılması için bir imza kampanyası başlattık ve 1800 imza topladık. 1800 imza ile birlikte bir "kadın yürüyüşü’’ yaptık ve imzaları rektörlüğe teslim ettik. İmzalar rektörlük tarafından kabul edildi.

  soL: Bu kazanımdan sonra hangi etkinlikleri düzenlediniz?

  Damla: Yeni Türkü Konseri’ni gerçekleştirdik. 10 bin lira gibi bir konser maliyetini rektörlük karşıladı. İki kez de Yılmaz Erdoğan’ın ‘’Kadınlık Bizde Kalsın’’ adlı oyununu Kadın Atölyesi olarak sahneledik. Gayet başarılı etkinliklerdi.

  soL: Peki bu süreçte rektörlük tarafından herhangi bir baskıya maruz kaldınız mı?

  Damla: Afişlerimizi asarken çok büyük sıkıntılar yaşadık. Afişlerimiz üniversite tarafından bastırılmış olmasına rağmen ‘’Görüldü’’ damgasının olmaması sebebiyle söküldü. Sonrasında birkaç arkadaşımıza soruşturma açıldı. Soruşturma tebligatını rektöre gösterdik; rektör araştıracağını söyledi. Sonrasında soruşturmaların dekanlık tarafından açıldığını belirtti. ’’Hepinize bu soruşturma gelecek, siz savunmanızı verin; fakat bu yüzden ceza almayacaksınız’’ dedi. Ama güvenmiyorduk, beklenen oldu ve 17 arkadaşımıza ceza geldi. 38 kişiye 95 soruşturma açıldı.

  soL: Cezalara tepkiniz ne oldu?

  Damla: Cezaların hemen ardından rektörlüğün önünde bir basın açıklaması yaptık.

  soL: Gelinen son noktada şu an burada açlık grevini sürdürmektesiniz. 2 gün önce yaşadığınız faşist saldırı hakkında neler söylemek istersiniz?

  Damla: Üniversiteli faşistler her zaman mahallelilerden destek alıyordu ve 2 gün önce bize saldıran mahalleliler de aynı insanlardı.Belli ki üniversiteli abileri mahalleli gençleri dolduruşa getirmişti. Çünkü saldıranların yaş ortalaması hayli küçüktü. Saldırıda bir arkadaşımız ağır yaralandı.

  soL: Peki şu an arkadaşınızın sağlık durumu nasıl?

  Damla: Arkadaşımızın çenesi kırıldı ve ameliyat oldu. Durumu şu an iyi fakat üç hafta pipetle beslenecek, iki buçuk ay tam olarak iyileşemeyecek.

  soL: Yaşananlar üzerine rektörlükle tekrar diyalog kuruldu mu?

  Damla: Tavırlarında herhangi bir değişiklik olmadı. Dört kez basın açıklaması yaptık,açlık grevi son tercihimizdi, fakat buna mecbur kaldık. Basın açıklamalarımızda tavrımız aynıydı. "Bu kadar soruşturma meraklısıysanız; bize tehditler savuran, küfürler yağdıran özel güvenlikleri sorgulayın" dedik. "5 senedir ben bu üniversitedeyim, 5 senedir bana zorla kitap satan öğretmeni sorgulayın. Bize keyfi soruşturma açan dekanları sorgulayın!"

  soL: Trabzon İdari Mahkemesi’nin sizi haklı bulmasına rağmen rektörlüğün cezaları göndermeye devam etmesini nasıl yorumluyorsunuz?

  Damla: Trabzon İdari Mahkemesi 16 arkadaşımız hakkındaki cezayı durdurma kararı aldı. Bu karar önümüzdeki hafta elimize ulaşacak. Rektörün bu konudaki ilk söylemi ’’Ben inisiyatif sahibi değilim,cezaları dekanlıklar gönderiyor” oldu. Yarın (Pazar) ÖSS olduğu için velilere rezil olmama kaygısıyla- inisiyatif aldığını belirten rektör cezaları seneye ertelediğini bildirdi. Oysa ki Trabzon İdari Mahkemesi yürütmeyi durmuştu, yani rektör bize ekstra bir şey lütfetmedi, sınavlara girmek hakkımızdı. Açlık grevimizin tek sebebi şimdi aldığımız cezalar değil, bize açılan yüzlerce soruşturmadır.

  Koray: Soruşturma nedenlerinden birisi de İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi’ni rektörlük önünde protesto etmemizdi. Rektörlükteki görüşmemizde kurmaylardan biri şöyle dedi: ’’Koray, hiç utanmıyor musun misafirimizin üstüne yürümeye?’’ Milyonlarca insanın katili olan bir ülkenin temsilcisini, dünya halklarına zulmeden, kasaplık yapan, petrol için, para için babalarını bile satabilecek kadar iğrençleşmiş bir sistemin evlatlarını, bebek katillerini protesto etmekten utanmıyorum. Şirketleşmek istemiyoruz! Bunun üzerine tekrar utanmıyor musun dediler. "Hayır,hocam utanmıyorum, bu adamları üniversiteye alan sizler utanmalısınız” dedim. Üniversiteyi ticarethaneye çeviren, piyasalaştıran bu insanlar hiçbir şeyden utanmıyorlar.

  soL: Rektör ile görüşme imkanınız olsa ne söylemek isterdiniz?

  Koray: Bu üniversitenin döner sermayesinden Rektör ne kadar pay alıyor açıklasın! Ve ya tiyatro oynamak, belediye başkanından isteklerimizi talep etmek suç mu açıklasın. Belediye başkan adayları kantinlerde açık toplantı yapıp oy isterken bizim Öğrenci Kolektifi olarak isteklerimizi talep etmemiz suç mu,açıklasın! Biz bunu ’68 de,’78 de; Denizlerden, Mahirlerden, İbolardan gördük. O zamanlar mücadele ete kemiğe büründüğünde silahlar çekiliyordu, şimdi soruşturmalar açılıyor. Bizim tek derdimiz demokratik bir üniversite, parasız eğitim, insanca yaşam, herkes için eşit, bilimsel, nitelikli eğitimdir. Onlar, üniversitede bir güç olduğumuzu anladıklarından itibaren soruşturmalar açmaya, cezalar vermeye başladılar. Yaptığımız iş sol adına iyi bir çalışma. Geçen gün arkadaşlarımla konuşurken kulağıma çok güzel bir söz geldi:’’Çiçekleri koparabilirsiniz, fakat baharın gelişini engelleyemezsiniz!” Korksunlar, daha çok korksunlar! Biz açlık grevine elbet son vereceğiz ve sağlıklı kalıp mücadele edeceğiz, fakat açlık grevi bize uygulanan baskıların en sert yanıtıdır. 8. #18
  Süper Üye
  Üyelik tarihi
  03.Aralık.2008
  Mesajlar
  622
  Üye No
  9
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  kolektiflere kızan arkadaşlar bu yazıdan sonra ne der bilmem?


  YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ


 

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

   

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
bu sitede yazılanların tümü, üyelerimizin kişisel bilgi, yorum ve düşüncelerinden oluşur. doğruluk garantisi yoktur. türkiye cumhuriyeti kanunlarında yazılı olan ne varsa ilgili tüm kanunlar burada da geçerli olup aksi davranışlar ilgili üyeyi bağlamaktadır. üyelerin kaydettiği yazıların tüm hakları ve aidiyetleri forum ktü'ye devredilmiş sayılır. sitede yayımlanan özgün içerikli yazıların kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayınlanması doğru değildir. bunu yapan tosundur. bu şekilde yürütülmesi durumunda iş bu kişi karadeniz teknik üniversitesi fatih kampüsünde ikinci öğretimlerin ders çıkışı esnasında bir gece vakti kurtlara yem yapılacaktır. bundan doğacak herhangi bir sorunda yüce güçlere telgraf çekilecektir ve bütün sınavlarından ff alması gibi lanetlere maruz kalabilecektir. hukuki gereksinimler haricinde üyelerimizin her türlü bilgileri sevimli hayalet casper'ın korumakla yükümlü olduğu "forum ktü kozmik odası"nda saklı tutulur, gerçek bilgileri verilemez. sigara içmeyin ciğerlerinize yazıktır.
-copyright © 2008-2015 forum ktü-

Yukarı Git