Karadeniz Teknik Üniversitesi Forumu - Forum KTÜ Foruma Hoş Geldiniz.
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1
  Site Sahibi - Genel Yönetici
  Üyelik tarihi
  13.Kasım.2008
  Mesajlar
  1,285
  Üye No
  1
  Ettiği Teşekkür
  1
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart Yeni Öğrenci Kayıtları

  I. KAYIT İŞLEMLERİ1. 2008- ÖSYS sonucunda üniversitemizin herhangi bir bölüm/programına yerleştirilen adayların kesin kayıt işlemleri aşağıda yazılı ilkeler doğrultusunda yapılacaktır.
  2. Kesin Kayıtlar; 01 Eylül 2008 tarihinde başlayıp 08 Eylül 2008 tarihinde sona erecektir.(Cumartesi ve Pazar günleri kayıt yapılmayacaktır.) Bu süre içerisinde kayıt için bizzat başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan aday kayıt hakkını kaybedecektir.
  3. Kesin kayıt için bizzat başvurulacaktır. Posta ve noter vekâletiyle kayıt yapılmaz. Kesin kayıt belgelerine ilişkin açıklamalar parantez içerisinde belirtilmiştir.
  4. Üniversitemizce tarafınıza gönderilen zarfın içerisinde bulunan öğrenci dosyasının üzerini kendinize ait bilgilere göre doldurunuz. Doldurulmuş olan dosya ve kayıt belgeleri ile birlikte kayıt süresi içerisinde kayıt merkezine başvurarak kesin kaydınızı yaptırınız.
  5. Yükseköğretim öğrencileri, kılık kıyafetle ilgili olarak yüksek yargı organları tarafından verilmiş kararlarla oluşmuş bulunan hukuki mevzuata uymak zorundadırlar.
  6. Kesin kayıt belgelerinin birer adet fotokopilerini yanınızda bulundurunuz. Yurt kaydı, burs başvurusu v.b işlemler için bu belgeler istenmektedir.
  7. Kayıt yaptıramayacaklar;
  7.1. 2547 sayılı Kanunun 54.maddesine göre bir yükseköğretim kurumundan disiplin suçu nedeniyle çıkarma cezası verilenler,
  7.2. 1111 sayılı Askerlik kanunu hükümlerine ve bu konuda Milli savunma Bakanlığınca yayınlanan prensip emirlerine göre askerlik hizmetlerini erteletme hakkını kaybedenler,
  7.3. İki veya üç yıllık bir yükseköğretim programını bitirmiş olup dört yıldan daha az süreli bir başka yükseköğretim programına girmek isteyenlerden askerliğini yapmamış olanlar (İki veya üç yıl süreli bir yükseköğretim programından mezun olup askerliğini yapmamış olan adaylardan dört yıl veya daha fazla süreli bir yükseköğretim programına kayıt olacaklar hariç.),
  7.4. Dört yıl veya daha fazla süreli bir yükseköğretim programını bitirmiş olanlardan askerliğini yapmamış olanlar.
  II. KESİN KAYIT BELGELERİ
  1. Öğrenim Belgesi; Kayıt için aşağıda yazılı öğrenim belgelerinden birisini vermek zorundasınız.
  1.1. Lise veya Dengi Okul Diploması(Lise diplomasının aslı, diplomasını kaybedenler ise mezun oldukları okuldan alacakları “DİPLOMASINI KAYBEDENLERE MAHSUS ÖĞRENİM BELGESİ”. Her iki belgenin fotokopileri kabul edilmez noter tasdikli olsa bile),
  1.2. Geçici Mezuniyet Belgesi(2007–2008 öğretim yılında orta öğretim kurumlarından mezun olan öğrencilerden diploması hazırlanmamış olanların lise müdürlüklerinden alacakları yeni tarihli mezuniyet belgesi, aslı yerine fotokopisi kabul edilmez noter tasdikli olsa bile)
  2. Ek Puandan Yararlananların Ek Puana Esas Okul/Alan/Kol/Bölümünü Gösterir Resmi Belge(diplomasında okul/alan/kol/bölümü belirtilmeyenler için),
  3. 12 Adet Fotoğraf (4,5x6 ebadında, son altı ay içinde, önden, baş açık, sakalsız şekilde çekilmiş),
  4. Askerlikle İlişkisiz Belgesi(1986 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için ilgili askerlik şubelerinden alınacaktır. 1987-1988-1989 ve daha sonraki yıllarda doğmuş adaylardan bu belge istenmeyecektir.),
  5. Öğrenci Harcının/İkinci Öğretim Ücretinin Ödendiğine İlişkin Banka Dekontu (2008-2009 eğitim-öğretim yılı için Bakanlar Kurulunca belirlenen öğrenci katkısının 1.taksiti. Tarafınıza gönderilen zarfın adres etiketinde isminizin altında öğrenci numaranız yazılıdır. Bu numara ile birlikte “Vakıf Bank” ın Türkiye’ de bulunan herhangi bir şubesine yatırılacaktır. Katkı kredisine başvuranlar sadece üniversite tarafından artırılan miktarı ödeyeceklerdir. Her öğrencinin ödeyeceği miktar banka kayıtlarına aktarılmıştır.),
  6. Öğrenci Hizmetlerine Katkı Payı (100 YTL olup Vakıf Bank şubelerine yatırılacaktır.),
  7. Sağlık Kurulu Raporu (Sadece Tıp Fakültesi, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ve Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programlarına kayıt yaptıranlardan istenecektir. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü için KTÜ Farabi Hastanesinden özel sağlık raporu alınacaktır. bk.ÖSYS kılavuzu).
  Dikey Geçiş Sınavı sonucu kayıt yaptıracak adaylardan, yukarıda belirtilen belgelerin dışında, MYO diploması ve transkript istenecektir.
  III. KAYIT YERLERİ VE TARİHLERİ
  Kayıt işlemleri aşağıda yazılı yükseköğretim programlarına yerleştirilen tüm adaylar için 01-08 Eylül 2008 tarihleri arasında ve belirtilen kayıt merkezinde yapılacaktır.
  1. Kayıt Merkezi: Kanuni Kampusu Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı - TRABZON
  1.1. Mühendislik Fakültesi,
  1.2. Mimarlık Fakültesi
  1.3. Fen-Edebiyat Fakültesi,
  1.4. Orman Fakültesi,
  1.5. Fatih Eğitim Fakültesi,
  1.6. İktis ve İdari Bilimler Fakültesi,
  1.7. Tıp Fakültesi,
  1.8. Diş Hekimliği Fakültesi
  1.9. Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi,
  1.10.İletişim Fakültesi,
  1.11.Hukuk Fakültesi,
  1.12.Trabzon Sağlık Yüksekokulu,
  1.13.Trabzon Meslek Yüksekokulu,
  1.14.Maçka Meslek Yüksekokulu,
  1.15.Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu,
  1.16.Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu,
  1.17.Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu,
  1.18.Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu,
  1.19.Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
  IV. DOSYA DOLDURMA
  Size gönderilen zarfın içerisinde kayıt için bir adet öğrenci dosyası bulunmaktadır. Bu dosya üniversiteye kayıt için kullanılacaktır. Dosyanın ilgili kısımlarını kayıt evraklarındaki bilgilere göre, mavi veya siyah tükenmez kalem ile büyük harflerle ve okunaklı bir şekilde doldurunuz. Dosya üzerine bir adet fotoğrafınızı yapıştırınız. Dosya tamamlanmış ve kayıt evraklarınız eksiksiz olarak kayıt merkezine başvurarak kaydınızı yaptırınız.
  F ÖSYM BİLGİLERİ”,. “G GEÇİŞ BİLGİLERİ” ve “E AYRILIŞ BİLGİLERİ” sütunlarını doldurmayınız.
  “I BAŞKA Y.ÖĞRETİM BİLGİLERİ” sütununu daha önce başka bir yükseköğretim programında öğrenim görmüş iseniz bununla bilgileri yazınız, yoksa doldurmayınız.
  İkametgah adresi olarak sürekli oturduğunuz yeri yazınız. Öğrenim süresince kalacağınız adres belli ise ilgili kısma yazınız (Örneğin yurt, özel ev...gibi) yoksa doldurmayınız.
  V. DERSLERE YAZILIM
  Üniversitemize kesin kaydınızı yaptırdıktan sonra; birinci yarıyıl derslerine devam edebilmeniz için derse yazılımınız doğrudan Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca yapılacaktır.
  Beden Eğitimi veya Güzel Sanat derslerini seçmek istiyorsanız; bunun için 17 Eylül 2008 tarihine kadar interaktif olarak ders seçimi yapmanız gerekmektedir. İnteraktif işlemler için web şifrenizi kullanacaksınız.
  VI. WEB ŞİFRE
  Öğrenim süresince kullanacağınız web şifreniz; kullanıcı adı olarak öğrenci numaranız (zarfın adres etiketinde yazılıdır), şifre olarak T.C.Kimlik numaranızın son beş rakamı dır.
  Öğrenci web şifrenizi, öğrenim süresince derse yazılım işlemlerinde kullanacağınızdan değiştirmeniz yararlı olacaktır.
  VII. ZORUNLU YABANCI DİL HAZIRLIK
  Aşağıda yazılı Fakültelerin bölümlerinde öğrenim görecek öğrenciler zorunlu yabancı dil hazırlık eğitimine tabidirler.
  Yeterlik Sınavı: Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Eğitimi Birinci Yeterlik Sınavı 16 Eylül 2008 tarihinde yapılacaktır. Öğrenciler yeterlilik sınavına girmek zorundadırlar. Bu sınavda başarılı olanlar, hazırlık eğitimine devam etmeden, asıl bölümlerinin birinci sınıfına devam edecektir.
  Mühendislik Fakültesi
  Elektrik-Elektronik Mühendisliği(gündüz),
  Bilgisayar Mühendisliği(gündüz),
  Jeoloji Mühendisliği(gündüz),
  Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği(gündüz),
  Makine Mühendisliği (gündüz),
  İnşaat Mühendisliği (gündüz),
  Fen-Edebiyat Fakültesi
  Kimya (gündüz),
  Fizik (gündüz),
  Biyoloji (gündüz),
  Matematik(gündüz)
  İktis ve İdari Bilimler Fakültesi
  Uluslararası İlişkiler(gündüz),
  Kamu Yönetimi (gündüz)
  Tıp Fakültesi ,
  Orman Fakültesi
  Orman Mühendisliği (gündüz)
  Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi
  Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği,
  Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği(gündüz),
  Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği
  İletişim Fakültesi
  Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
  Fatih Eğitim Fakültesi
  Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık(gündüz),
  Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği(gündüz)
  Mimarlık Fakültesi
  Mimarlık
  Lisans İngilizce Seviye Tespit Sınavı: Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Eğitimibulunmayan bölümlerde öğrenim gören öğrenciler; isterlerse, 24 Eylül 2008 tarihinde yapılacak “Lisans İngilizce Seviye Tespit Sınavı”na girebilirler. Bu sınavda yeterli not ortalaması alanlar öğrenimleri süresince okutulan yabancı dil derslerinden muaf sayılırlar. Aldıkları notlar yarıyıl ve genel akademik not ortalamalarına katılır.
  Ortaöğretimde okutulan yabancı dil dersi dışında bir dil okumak isteyenler de bu sınava girmek zorundadırlar. Bu sınava girip yeterli not alamayanlar ortaöğretimde okutulan yabancı dil dersini değiştiremezler.
  Bu sınavlar K.T.Ü Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından düzenlenir ve yapılır.
  VIII. İZİN/KAYIT DONDURMA
  Kesin kayıttan sonra, öğrenimine sağlık, askerlik, maddi ve ailevi nedenler ile devam etmek istemeyen öğrencilerden, bir veya iki yarıyıl izin isteyenler, gerekçelerini belgeleyerek 17 Eylül 2008 tarihine kadar bir dilekçe ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvuracaklardır.
  İzin gerekçeleri kabul edilerek izinli sayılan öğrenciler 2008–2009 eğitim-öğretim yılının güz ve/veya bahar yarıyılında derslere devam edemezler. Varsa derse yazılımları iptal edilir.
  IX. MUAFİYET
  Daha önce bir başka yükseköğretim programında öğrenim gören öğrenciler, isterlerse burada başarı olduğu derslerden muaf olmak isteyebilirler. Bunun için 17 Eylül 2008 tarihine kadar KTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına transkript ve ders içerikleri ile birlikte başvurulması gerekmektedir.
  İlgili fakülte, yüksekokul yönetim kurulu kararı ile muaf sayılan dersler, mevzuat gereği üniversitemiz mezuniyet not ortalamasına katılmaz.
  X. NOTLAR
  Her eğitim-öğretim yılı başında Bakanlar Kurulunca belirlenen öğrenci katkısı ve ikinci öğretim ücretlerini, üniversitemizin fakülte, meslek yüksekokulu ve yüksek okullarına kayıt yaptıran tüm öğrencilerimiz akademik takvimde belirlenen süreler içerisinde ödemek zorundadırlar.
  3843 sayılı kanun uyarınca ikinci öğretim isteğe bağlı ve paralıdır. İkinci öğretim ücretini süresinde ödemeyen öğrencilerin üniversiteden kayıtlarının silinmesi kanun gereğidir. Bu nedenle, ikinci öğretim ücretlerini süresinde ödemenizin kanuni zorunluluk olduğunu unutmayınız.
  Üniversitenin 2008–2009 eğitim-öğretim yılı 15 Eylül 2008 Pazartesi günü başlayacaktır.

  İLETİŞİM:
  Telefon : 0 462 3773000
  Faks : 0 462 3253205
  İnternet : KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
  karşılık vermek değil onların işi,
  ya da sorgulamak herhangi bir şeyi...
  savaşıp ölmek hepsinin kaderi.
  hepsi ölümün vadisine,
  sürdü atlarını altıyüzü de.
  __________________________________________________ ______________
  www.cemertem.com

 2. #2
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  09.Şubat.2009
  Mesajlar
  1
  Üye No
  158
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  ooo bomba

 3. #3
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  24.Ağustos.2009
  Mesajlar
  1
  Üye No
  828
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  6. Öğrenci Hizmetlerine Katkı Payı (100 YTL olup Vakıf Bank şubelerine yatırılacaktır.),

  bunu herkezin yatırması mecburimi yani 2.öğretimlerde yatırıyomu.

 4. #4
  Çalışkan Üye
  Üyelik tarihi
  12.Ağustos.2009
  Mesajlar
  157
  Üye No
  669
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  Alıntı laselenour Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  6. Öğrenci Hizmetlerine Katkı Payı (100 YTL olup Vakıf Bank şubelerine yatırılacaktır.),

  bunu herkezin yatırması mecburimi yani 2.öğretimlerde yatırıyomu.
  ewt herkez yatırcak bu parayı die biLiorum

 5. #5
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  04.Eylül.2009
  Mesajlar
  2
  Üye No
  964
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  kayıt işlemlerimizin başarıyla yapıldığını belirten herhangi bi site varmı acaba?

 6. #6
  Süper Üye
  Üyelik tarihi
  12.Ağustos.2009
  Yaş
  28
  Mesajlar
  624
  Üye No
  663
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  Bu kadar paranoya olma wolcano ya ?
  Psikolog kesildiniz ve aynı anda hasta!


 7. #7
  Site Sahibi - Genel Yönetici
  Üyelik tarihi
  13.Kasım.2008
  Mesajlar
  1,285
  Üye No
  1
  Ettiği Teşekkür
  1
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  öğrenci girişinden bak istersen ne bilim
  karşılık vermek değil onların işi,
  ya da sorgulamak herhangi bir şeyi...
  savaşıp ölmek hepsinin kaderi.
  hepsi ölümün vadisine,
  sürdü atlarını altıyüzü de.
  __________________________________________________ ______________
  www.cemertem.com

 8. #8
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  06.Eylül.2009
  Mesajlar
  26
  Üye No
  996
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  Hayret 5 dakika bile sürmedi kayıt işlemleri..öğrenci hariç kimseyi içeri almamaları işe yaradı galiba.

 9. #9
  Süper Üye
  Üyelik tarihi
  12.Ağustos.2009
  Yaş
  28
  Mesajlar
  624
  Üye No
  663
  Ettiği Teşekkür
  0
  0 mesaja 0 teşekkür aldı

  Standart

  Tabi ki yoksa Anneler babalar dedeler amcalar dayılar ayak altında olacaktı ayrıca öğrenci her zaman vakit tassarufu yapmayı bilir
  Psikolog kesildiniz ve aynı anda hasta! 

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

   

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
bu sitede yazılanların tümü, üyelerimizin kişisel bilgi, yorum ve düşüncelerinden oluşur. doğruluk garantisi yoktur. türkiye cumhuriyeti kanunlarında yazılı olan ne varsa ilgili tüm kanunlar burada da geçerli olup aksi davranışlar ilgili üyeyi bağlamaktadır. üyelerin kaydettiği yazıların tüm hakları ve aidiyetleri forum ktü'ye devredilmiş sayılır. sitede yayımlanan özgün içerikli yazıların kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayınlanması doğru değildir. bunu yapan tosundur. bu şekilde yürütülmesi durumunda iş bu kişi karadeniz teknik üniversitesi fatih kampüsünde ikinci öğretimlerin ders çıkışı esnasında bir gece vakti kurtlara yem yapılacaktır. bundan doğacak herhangi bir sorunda yüce güçlere telgraf çekilecektir ve bütün sınavlarından ff alması gibi lanetlere maruz kalabilecektir. hukuki gereksinimler haricinde üyelerimizin her türlü bilgileri sevimli hayalet casper'ın korumakla yükümlü olduğu "forum ktü kozmik odası"nda saklı tutulur, gerçek bilgileri verilemez. sigara içmeyin ciğerlerinize yazıktır.
-copyright © 2008-2015 forum ktü-

Yukarı Git