1. Yeteneklerinizi Sunun

Ek gelir elde etmenin yollarından biri, şehrinizi ziyaret eden turistlere rehberlik etmek, ev temizlemek, komşunuzun partisine yemek hizmeti yapmak, müzik veya sanat derslerini öğretmek gibi basit şeyler olabilir. Kendinizi atletik hissediyorsanız ya da zamanınızı dışarıda harcamayı seviyorsanız, yaşlı komşularınıza yardım edin ve kar küreyin, çimleri biçin ya da evcil hayvanlarını köpek parkında koşuya çıkarın. Hepsi bir sosyal ağ oluşturmak ve kuvvetli yönlerinizi bilmekle alakalı. Komşularınızı sadece sohbet için durdurup boş boş yürümeyin. Onlarla nasıl iyi ilişkiler kuracağınızı, ihtiyaçlarının ne olduğunu ve onlara ne teklif edebileceğinizi bulun. Ücretsiz online topluluk forumlarında hizmetlerinizin reklamını yapın. Siz de komşularınız gibi hissediyorsanız, sosyal ağ fırstlarından yararlanın, bir Facebook ya da topluluk sayfası oluşturun ve herkesi orada ihtiyaçlarını ve yeteneklerini paylaşması için cesaretlendirin.
2. Alışveriş Casusu Olun

Eğer alışveriş yapıyorsanız ve favori ürünlerinizden ikisini tavsiye ediyorsanız, bu sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Alışveriş siteleri üzerinden alışveriş deneyiminizden sonra bir anket doldurarak satıcıdan fikriniz için ödeme alın. Fikriniz için zarar ödemesi almanın diğer bir yolu Find Focus Groups’lara katılarak görüşmenin bir parçası haline gelmektir.
3. Bir Odanızı Ya Da Evinizin Tümünü Yaz İçin Kiralayın

AirBnB ya da CouchSurfing gibi güvenilir siteler aracılığıyla dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilere ev sahipliği yapın. Kulağa tuhaf gelebilir, fakat bu yeni insanlar tanımanın, farklı kültürleri deneyimlemenin ve yeni şeyler öğrenmenin en eğlenceli yoludur, özellikle aileniz yakın zamanda seyahat etmeyi planlıyorsa. Sadece boş odanız ya da koltuğunuz için ücretlendirme yapmayabilirsiniz fakat bu harika olayı da öğrenmiş olacaksınız. En azından resmi yönden herşeyin kuralını öğrenin, couch surfing (sıklıkla yöresel yemekler ve yabancı şaraplar için ödeme yapan) daha çok resmi bir ev değişimi içindir (tüm evi daha ucuza isteyen seyahatçilerle birlikte üçüncü şahıslara kiralama hizmeti sunar). Tanınmış ve güvenli seçenekleriyle görüşlerinizi genişletme ve yorgun bütçenize bir odalık ufak bir nefes alma fırsatı sunar.
4. Cankurtaran Olun

Tatildeyken evcil hayvanlı ve çocuklu aileler gerektiğinde kendilerini acil durumların içinde bulurlar. Düzenli bakıcılar bunu yapamaz, bebekbakıcıları ve aileler ihtiyaçlarını karşılayabileceğinizi bildiğiniz son dakika yardımına ihtiyaç duyarlar. Evde kalmak için bir gecenizi ya da haftasonunuzu feda edin, bir köpek yavrusunu gezdirin ya da çocuklarla oyun oynayın, diğer yandan da bankanız parayla dolsun. Daha iyi bir yöntem ise, kendinizi hizmetçi olarak yerleştirin. Aileler evde yaşayan birini istediğinde ya da günde sadece birkaç saat evde kalacak birine ihtiyaç duyduklarında yaşam planınızı bozmadan para kazanmanın en kolay yöntemlerden biridir. Sosyal ağ oluşturmanız ve kendinizi komşularınızın kişi listesine eklemeniz herhangi bir kriz anında ilk düşünecekleri kişi olmanızı sağlayacaktır.
5. Kullanılmış Kıyafetlerinizi ve Takılarınızı Satın

Gümüş ve altının yüksek talep görmesinin avantajını anında yakalayın ve takı kutunuza saldırın. Sıradan görünebilirler fakat kuytu köşede saklamış olduğunuz takılarınız kocanızla dışarıda eğlenceli bir gece geçirmenizi hatta çocuklarla küçük bir tatile çıkmanızı bile sağlayabilir. Sevkiyat mağazaları az kullanılmış bebek kıyafetlerini ya da tasarımcı imzalı kıyafetleri de alırlar, aldıkları bu ürünleri sattıklarında size kar bırakırlar. Tasarımcıların isimlerini bilmek de yardımcı olacaktır. Talep gören ürünler için eşya satışını arttırın ve satıcılarla fiyatı aşağı çekmekten korkmayın. Sezon sonu kıyafetler için 5-10 lira ödeyin bu yakın zamanda size 25-30 TL kazandıracak ve daha sonra faydalanacağınız cüzdanınızı huzura kavuşturacaktır.
6. Fotoğraflarınızı İnternet Üzerinden Satın

Shutterstock gibi yerler fotoğraflarınızı her yüklemede 25 kuruşa satar. Bir kez onaylandıktan sonra amatör fotoğraflarınız bile sürekli olarak fotoğraflarınızı yüklemek için ödeme yapan ziyaretçiler tarafından satın alınabilir. Ünlülerin evlerine yakın yerlerde ya da tatil bölgelerinde yaşıyorsanız bu fotoğraf fırsatları size cömert kazançlar sağlayabilir hatta aynı şekilde kedi ve köpek yavrularının sevimli fotoğrafları ve sporcuların yakın çekim aksiyon fotoğrafları da.
7. Kullanılmış Kitapların İnternet Üzerinden Geri Dönüşümünü Sağlamak

Amazon gibi satıcılar ve bölgenizdeki kitapçılar satıcılara orijinal maliyetin küçük bir kısmını yeniden satmak için kitap listelemeye izin verir. Bu kullanılmış ders kitaplarınızdan kurtulun, şununla yüzleşmelisiniz ki eski kimya kitabında cevabı aramak yerine soruyu Google da aratıyorsunuz. Onları bir daha asla açmayacağınızı biliyorsanız, birkaç klasikten ayrılmanız sorun olmayacaktır.
8. Eşya Satışı Yapın

Belediye iznine gerek olup olmadığını öğrenin ve daha fazla müşteri getirecek olan komşularınızla site çapında bir etkinlik oluşturmak isteyip istemeyeceklerini konuşun. İnternet üzerindeki forumlardan ücretsiz reklam verin, Facebook sayfasında paylaşımlarda bulunun. Sadece para kazanmakla kalmayıp, evinizi kıyafet, oyuncak ve mobilya yığınlarından kurtarmış olacaksınız.
9. Eşyalarınızı GittiGidiyor Üzerinden Satışa Çıkarın

Harika bir düzenbaz değilseniz, GittiGidiyor gibi online açık arttırma siteleri üzerinden eşyalarınızı satabilirsiniz. Aksiyon karakter figürleri, kaliteli oyuncaklar, kullanılmış tasarımcı imzalı kıyafetler, ayakkabılar ve el çantaları içene alan ürünler yüksek talep görür fakat otomobiller için sahiplerinin el kitapçıkları bile birkaç dolar getirir., California Harbor City’de yaşayan düzenli bir GittiGidiyor satıcısı olan Juan Gonzalez bu şekilde internetten nasıl para kazanılacağı hakkında bir iki bir şey öğrendi. “Güvenilirliği oluşturmak için bir ürünü başarılı bir şekilde sat, yoksa açık arttırmanız diğer açık arttırmalar gibi görünecektir.” Diye tavsiyede bulunuyor. Bazı insanlar satılması gerektiğinde mobilya, çizim ve egzersiz malzemeleri gibi kullanışlı ürünler için müşteri bulma konusunda sabırlı değiller ve eğer siz müşteri kitlesi oluşturmaya ve ayaklarını alıştırmaya hazır biriysen paraya para demezsin. Tek yatırımınız zaman. İnsanların kurtulmak istediği ürünler için komşularınızı ve Freecycle gibi siteleri araştırın. Müşterilere ürünleri daha albenili hale getirmek için eşyalarınızı temizlemeniz gerekebilir fakat her satışınızda %10 kar edersiniz.