THE DUSSELDORF VAMPIRE
Almanya’nin Cologne sehrinde 26 Mayis 1883’te dogmustur. Berbat bir aile yapisi içinde büyüdü. 10 kisilik ailesi tek odayi paylasiyordu ve ayyas babasi bütün çocuklarinin gözleri önünde annesine tecavüz etmeyi aliskanlik haline getirmisti. 13 yasinda kizina da tecavüz etmis ve bu yüzden tutuklanmisti. Peter de kiz kardesiyle iliskiye girmisti.
Ancak onu ensestten daha fazla heyecanlandiran, hayvanlarla iliskiye girmek ve onlara iskence etmekti. Bunu basibos köpekleri toplayan bir komsusundan ögrenmisti. Komsusu ona hayvanlara eziyet çektirmeyi ve mastürbasyon yapmayi ögretmisti. 13-15 yaslarinda bir çok hayvan çesidiyle iliskiye girdi. En büyük zevki de iliski halindeyken hayvanlari biçaklayarak öldürmekti.

15 yasina geldiginde ise o artik azili bir hirsizdi. Çok geçmeden yakalanip hapse atildi.1899 ile 1928 yillari arasinda çogunlukla hapishanedeydi. Ancak disarida oldugu zamanlarda ispatlanamasa da en az 3 kisiyi öldürdügü tahmin ediliyor.
Duesseldorf Canavari unvanini 1929 yilinda hak etti. Daha önce hiç rastlanmamis bir suç dalgasi yaratarak Subat ayindan Kasim ayina kadar 29 kisiye saldirdi. Bu durum 5 yasindaki bir kiz çocugu olan Gertrude Alberman’in bogulup çilginca biçaklanmasiyla sona erdi. Hayrani oldugu Karindesen Jack’i taklit ederek polise bir mektup yazdi. Mektupta Alberman’in ve yirmi defa biçaklanip sonra anal tecavüz ettigi bir hizmetçinin cesetlerini nerede bulacaklarini söylüyordu.

Bir yildan uzun süre Duesseldorf’lular korku içinde yasadilar. Polis onu yakalamak için elinden geleni yapti. Ancak Kürten’in kurban ve silah seçimi konusunda bir prensibi yoktu. Kimi bulursa ve hangi silahla olursa öldürüyordu.
1930 Mayisinda Kürten tecavüz tesebbüsünde bulundugu bir kadinin kaçmasina izin verdi. 72 saat sonra tutuklanmisti. Öyküsünü en ince ayrintilarina kadar anlatti. Yetkililer diger sapikliklarinin yani sira Kürten’in bir vampir oldugunu da ögrendiler. Bazi kurbanlarinin kanini içmisti. Bir parkta uyuyan bir kugunun basini kesmis ve boynundan fiskiran kani içerken orgazm olmustu.

9 Cinayetten suçlu bulunarak 1931’de giyotinle idam edildi.