Night Stalker (GECE AVCISI)
“Sizi ahmaklar beni hasta ediyorsunuz. Intikamim alinacak. Hepimizin içinde bir seytan yasar.”

Gece Avcisi olarak taninmistir. Karanlik evlere sizarak içeride uyuyanlari katlederdi. 1985 yilinin bahar ve yaz döneminde 6 aylik bir süre içerisinde Los Angeles sehrinde kimse kendini güvende hissedemedi. Önce evin erkegini öldürür, sonra da karisina her türlü sapikligi yapardi. Yaslari 30 ile 83 arasinda degisen kurbanlari silahla vurulmus, biçaklanmis, sopayla dövülmüs ve vahsi bir sekilde katledilmis olarak bulunuyordu. Bir defasinda bir kadinin gözlerini çikarmis ve bunlari hatira olarak yanina almisti. Bazen Kurbanlarinin üzerine Satanist Yazilar kazirdi.

1985 Agustosunun basi itibariyle, resmi olarak 12’den fazla cinayet isledigi kesinlesmisti. Birkaç hafta sonra bir saldir esnasinda adami basindan vurmus, kadina tecavüz etmis ve çiftin arabasiyla kaçmisti. Çalinan arabayi bulan polis, çok temiz bir parmak izi elde etti. Bu izler basit bir hirsiz olarak bilinen Richard Ramirez’in izlerine uyuyordu. Süpheli için tüm ayrintilari içeren bir bülten hazirlandi ve fotograflari yerel basinda yayinlandi.

31 Agustos 1985 tarihinde Ramirez Dogu Los Angeles’te Ispanyollarin yogun oldugu bir bölgede bir kadini arabasinin içinden kaçirmaya kalkti. Kadinin çigliklarini duyanlar onu tanidilar ve bir linç süreci basladi. Ancak Polis erken geldi ve onu öfkeli kalabaligin elinden kurtardi.

Mahkemede birkaç küçük çocugun kaçirilarak tecavüz edilmesi dahil 13 kisiyi öldürmek ve bir dizi suçtan yargilandi. Suçlu bulundu ve idama mahkum edildi. Ceza açiklandiginda “Vay be, Ölüm Toprakla Gelir. Disneyland’da görüsürüz.” Demistir. Mahkemeler sirasinda tuhaf davranislar sergiliyor ve sol ayagina çizdigi bes köseli yildizi basin mensuplarina gösteriyor, Satanist söylemlerde bulunuyordu. Periyodik olarak ‘seytan, seytan, seytan..’ sözünü tekrar ediyordu.
20’den fazla kisiyi öldürdügü saniliyor ve hücresinde idami bekliyor.

Hakkinda Kitap:

Night Stalker, 1991, Cliffort L. Lindecker