"Allah beni çagiriyor. Hakkimi almak için ben Allah'in yanina gidip gelecegim. Ve en kisa zamanda günahkarlarla ve düsmanlarimla hesaplasacagim"

ISTE ALANYALI SERI KATILIN INANILMAZ CINAYETLERI!..

Birçok gasp ve biçaklama olayina karisan, 'bebek yüzlü katil' olarak bilinen cezaevi firarisi Ali Kaya, Antalya'nin Alanya Ilçesi'nde yakalandi. Sahsin üstünde yapilan aramada bir çok ünlü isadaminin isminin yer aldigi ölüm listesi çikti.
20 Agustos 2004

Birçok gasp ve biçaklama olayina karisan, 'bebek yüzlü katil' olarak bilinen cezaevi firarisi Ali Kaya, Antalya'nin Alanya Ilçesi'nde yakalandi. Sahsin üstünde yapilan aramada bir çok ünlü isadaminin isminin yer aldigi ölüm listesi çikti.
Edinilen bilgiye göre; Alanya'ya bagli Mahmutlar Jandarma Karakol Komutanligi'na bagli ekipler tarafindan önceki gece yapilan yol kontrolü sirasinda süphe üzerine bir araç durduruldu. Araçta bulunan kisilerin kimlik kontrolleri sirasinda Erdal Yilmaz adina düzenlenmis kimligin sahte olmasindan süphe edildi. Kimligin sahte oldugu üzerinde yapilan incelemede anlasilinca sahis, karakola ***ürülerek ifadesi alindi. Sahis, Erdal Yilmaz adina düzenlenmis kimligin sahte oldugunu ve kendisinin cinayet suçundan Sanliurfa Açik Cezaevi'nden firar eden Ali Kaya oldugunu itiraf etti. Ifadesi alindiktan sonra mahkemeye çikartilan Ali Kaya, "4 sene sonra geldim. Gene gelecegim. Görevimi basariyla yapamadim ama yapacagim" dedi. Ali Kaya'nin yakalandiginda üstünde Alanya'da öldürmek istedigi kisilerin listesinin çiktigi ögrenildi.

ILK CINAYETINDE AMCASINI ÖLDÜRDÜ
Ali Kaya ilk cinayetinde 1997 yilinda Alanya'da bir emlak bürosunda amcasi Celal Kaya'yi öldürdü. 5 yil agir hapis cezasina çarptirilan Ali Kaya, tutuklu bulundugu Alanya Kapali Cezaevi'nde disiplinsiz davranislari nedeni ile Silifke Cezaevi'ne sevk edilmisti. Silifke Cezaevi'nde cezasini dolduran Ali Kaya, Adana'da kendi annesine tecavüz eden Zeynel Abidin Gümüs'ü öldürmüstü. Ali Kaya, isledigi cinayetlerin ardindan, "Allah beni çagiriyor. Hakkimi almak için ben Allah'in yanina gidip gelecegim. Ve en kisa zamanda günahkarlarla ve düsmanlarimla hesaplasacagim" seklinde biraktigi notla akillarda kaldi. Zeynel Abidin Gümüs cinayetinin ardindan tutuklanan Ali Kaya, Elazig Kapali Cezaevi'ne konuldu. Ali Kaya akli dengesinin bozuk oldugu gerekçesi ile akil hastanesine yatirildi ve tedavi altina alindi. Tedavi sonucunda hastane kurulu tarafindan Ali Kaya'ya 'kapali yerde duramaz' raporu verildi. Bu raporun ardindan Kaya, 1999 yilinda tekrar sokaklara döndü.

ALANYA'DA 5 KISIYI BIÇAKLADI
Alanya'ya gelen Ali Kaya burada, Dedo lakapli gazino isletmecisini biçakladi. Elindeki deli raporu sayesinde bu olayda tutuksuz olarak yargilanan Kaya daha sonra Agrili Mehmet lakapli kadin saticisi ve ardindan Firat Solmaz adli bir sahsi daha biçakladi. Kaya bu dosyalardan da elindeki deli raporu sayesinde beraat etti. Ali Kaya, Alanya'daki son olayda ise Alanya Kapali Cezaevi'nde görevli gardiyanlardan Kemal Aksakal ve Hasan Askeroglu'nu sehrin en islek caddesinde biçakladi. Bu olayin ardindan Ali Kaya, Manisa Ruh ve Sinir Hastaliklari Hastanesi'nde tedavi altina alindi.
Kisilik bozuklugu teshisiyle Manisa Ruh ve Sinir Hastaliklari Hastanesi'ne gönderilen Ali Kaya, burada 'çivici katil' olarak bilinen Ayhan Kartal'i, cezaevinde arkadas olduklari ve Milas'ta iki kisiyi öldüren zeka geriligi teshisiyle bir yil önce tedavi altina alinan epilepsi hastasi Tayfun Sahin ile (32) birlikte bogazini keserek ve karnindan üç kez biçaklayarak öldürdü. Koguslari gezen nöbetçi Doktor Semih Özalp, Kartal'i kanlar içinde buldu. Sahin'i ikna edip elindeki biçagi alan Doktor Özalp, hasta bakicilarinin da yardimiyla Kaya'yi da etkisiz hale getirerek polise haber verdi. Kartal, hastaneye ***ürülürken yasamini yitirdi. Ayhan Kartal cinayetinin ardindan Sanliurfa Yari Açik Cezaevi'ne konulan Ali Kaya, 1 yil önce buradan firar etmisti.

Sapiga infaz (15.3.2000 Hürriyet)
Izmir'de iki çocuga tecavüz ettikten sonra öldüren Ayhan Kartal, Manisa’da hastanedeki kogusunda arkadaslari tarafindan biçaklanarak öldürüldü. Alanya'da gasp ve biçaklama olaylarina karisan ve kisilik bozuklugu teshisiyle iki ay önce Manisa Ruh ve Sinir Hastaliklari Hastanesi'ne gönderilen Ali Kaya (23) ile Milas'ta iki kisiyi öldüren sara hastasi Tayfun Sahin (32), hastanede arkadas oldu. Çivici katil Süleyman Aktas'in da bulundugu 17 kisilik E kogusunda kalan Kaya ve Sahin, kogus arkadaslari Izmir canavari Ayhan Kartal'i (34), bogazindan bir ve karnindan üç kez biçaklayarak öldürdü. Kaya ve Sahin ifadelerinde, tecavüzcü Ayhan Kartal'a çok kizdiklari ve bu nedenle öldürdüklerini belirtti. Elinde suç aleti bulunmayan Ali Kaya da, Kartal'i biçakladigini söyledi. Savcilik cinayete el koydu.

Sapiga deli infazi
Izmir'de iki çocugu tecavüz edip, öldüren Ayhan Kartal, tedavi gördügü Manisa Ruh Sagligi ve Hastaliklari Hastanesi'nde biçaklanarak öldürüldü. Kartal cinayeti, hastanede bir ay içindeki ikinci cinayet oldu. Alanya'da gasp ve biçaklama olaylarina karisan ve kisilik bozuklugu teshisiyle Manisa Ruh Sagligi Hastanesi'ne gönderilen Ali Kaya (23) ile Milas'ta iki kisiyi öldüren zeka geriligi teshisiyle bir yil önce tedavi altina alinan epilepsi hastasi Tayfun Sahin (32), iyi arkadas oldu. Aralarında ‘‘Çivici Katil'' diye bilinen Süleyman Aktas'in da bulundugu 17 kisilik kogusta kalan Kaya ve Sahin, önceki gece Izmir Canavari Ayhan Kartal'i (34) bogazindan bir ve karnindan 3 kez biçakladi. Koğuşları gezen nöbetçi Dr. Semih Özalp, Kartal'i kanlar içinde buldu. Sahin'i ikna edip elindeki biçagi alan Dr. Özalp, hasta bakicilarinin da yardimiyla Kaya'yi da etkisiz hale getirerek polise haber verdi. Kartal, hastaneye ***ürülürken yasamini yitirdi. Kaya ve Sahin, tecavüzcü Kartal'a çok kizdiklarini, bu nedenle öldürdüklerini söyledi. Elinde suç aleti bulunmayan Kaya da, Kartal'i biçakladigini söyledi. Manisa Saglik Müdürü Ismet Nardal ve Manisa Ruh Sagligi Hastanesi Bashekimi Levent Ermete, Vali Muzaffer Ecemis'e cinayetle ilgili bilgi verdi. Savcilik cinayete el koydu. AyhanKartal, 20 Nisan 1985'te Ikiçesmelik'te 13 yasindaki Armagan Kayadipli'yi tecavüz edip bogarak öldürdü. Bir yil hastanede tedavi görüp taburcu edilen Kartal, 23 Eylül 1989'ta Sirinyer'de 9 yasindaki Baris Kurt'u da tecavüz edip öldürdü. Kartal, bu cinayetten sonra Pinarbasi'ndaki evinde sandikta saklanirken bulunmustu. Yine, 1992 yilinda Manisa Ruh Sagligi ve Hastaliklari Hastanesi'nde müsahede altina alinan Kartal, 14 Ekim 1993'de kaçti, bir süre polisi pesinden kosturan Kartal sans eseri Izmir'de yakalandi, hastaneye döndü. Kartal, daha önce Kornis olan soyadini, ilk cinayetinden sonra degistirmis, yakalandiginda da polislere, ‘‘Içimdeki bir ses çocuklara yaklasmami söylüyordu. Ancak çocuklarla iliski kurabiliyorum'' demisti.