Facebook Sayfasına Katılın ! -> 13. Avrupa Yüzme Yarışması | Facebook

Videolar

burak hakkı, emre altuğ, funda arar, tülin şahin, selin demiratar, saadettin saran ve bir çok ünlünün destek verdiği tanıtım filmleri de aşağıdaki linklerden izlenebiliyor.

Videos Posted by 13. Avrupa Yüzme Yarışması: Hep Beraber Rekor Kıralım ! (13. Avrupa Yüzme Şampiyonası) [HQ] | Facebook

YouTube - Hep Beraber Rekor Kıralım ! (13. Avrupa Yüzme Şampiyonası)

Hep Beraber Rekor Kıralım ! (13. Avrupa Yüzme Şampiyonası) Videosunu ekleyen: NUWANDA - MySpace Video

Videos Posted by 13. Avrupa Yüzme Yarışması: 13. Avrupa Yüzme Şampiyonası - İstanbul 2009 [HQ] | Facebook

Dailymotion - Hep Beraber Rekor Kıralım ! (13. Avrupa Yüzme Şampiyonası) - Güncel Haberler Kanalı

http://www.izlesene.com/video/spor-h...e-samp/1298443

600 MİLYON İZLEYİCİNİN GÖZÜ İSTANBUL’DA OLACAK…

Türkiye’nin tanıtımı için büyük önem taşıyan 13. Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası'nda dünyanın tanınmış sporcuları bir araya gelecek; havuzdaki rekabet ve coşku tüm dünyayı saracak. Ayrıca, Şampiyona tarihinde bir de 'ilk' yaşanacak ve bugüne kadar 12 Dev Adam dahil dünyanın sayılı basketbolcularına ev sahipliği yapan Abdi İpekçi Arena, yüzme kompleksi haline dönüştürülecek. 600 milyon kişi tarafından izlenecek olan bu büyük spor şöleni için geri sayım başladı!

10-13 Aralık 2009 tarihlerinde Abdi İpekçi Arena’da gerçekleşecek olan 13. Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaya hazırlandığımız şu günlerde “Rekor” bir katılım gerçekleşiyor. Geçtiğimiz yıl Hırvatistan’ın Rijeka Şehri’nde yapılan şampiyonaya 40 ülkeden, 600 yüzücü ve 400 basın mensubu katılmıştı.

2012 DÜNYA ŞAMPİYONASI’nın provası olarak büyük önem taşıyan Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası’nın bu yıl ki katılımcı sayısı belli oldu. 41 ülkenin yer alacağı şampiyona da toplam 866 kişi ağırlanarak bir rekora imza atılmış olacak. 325 erkek sporcu, 281 bayan sporcu, 10-13 Aralık tarihlerinde Abdi İpekçi Arena’da yarışacak. Sporcuların yanı sıra 41 ülkeden 260 kişi görevli olarak şampiyonada bulunacak.

Katılımcı ülkeler: İngiltere, Danimarka, İrlanda, İsviçre, Norveç, Yunanistan, Slovenya, Finlandiya, Polonya, Lüksemburg, Bosna Hersek, İsrail, Slovakya, Bulgaristan, Portekiz, İsveç, Kıbrıs, İtalya, Sırbistan, Hollanda, Avusturya, Macaristan, Belarus, Rusya, Litvanya, Fransa, Belçika, Hırvatistan, İzlanda, Lihtenştayn, Letonya, Estonya, Karadağ, Almanya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna, Fareo Adaları, Azerbaycan, Romanya ve Türkiye.


TÜRKİYE YÜZME MİLLİ TAKIMI

Uzun süredir devam eden çalışmaların ardından yapılan elemeler sonunda bayanlarda Burcu Dolunay (1985 /GS), Cansu Buket Tokat (1993/ Yıldızlar), Ceren Dilek (1991 / FB), Dilara Buse Günaydın (1989 / FB), Gizem Bozkurt (1993 / FB), Gizem Çam (1991/ FB), Gizem Yalı ( 1991 / Bursa Kolej), İris Rossenberger (1985 / Ferdi), Melisa Akarsu (1993 / FB), Nazlı Ege Çalışal (1990 / FB), Yeşim Giresunlu ( 1993 / Enka) ile erkeklerde A. Halim Lafçı (1987 / FMV Işık), Alp Yokay (1987 / GS), Can Anacak ( 1990 / GS), Doğa Çelik ( 1991 / GS), Güven Duvan (1990 / GS), K.Arda Gürdal (1990 / GS), Kaan Tayla (1986 / FB), Muzaffer Demirtaş (1989 / FB), Nurettin Erhan ( 1991 / Yıldızlar Kocaeli), Ömer Aslanoğlu (1988 / GS), Serkan Atasay (1970 / FB), Tayfun Konuralp (1988 / Büyük Kolej), Timur Dellaloğlu ( 1992 / Kastamonu Y.İ), Uğur Orel Oral (1979/FB), Volkan Atakan(1975/FB),Yiğit Tokman (1992/FB) ve Derya Büyükuncu (1976/GS) olmak üzere toplam 28 sporcumuz 13. Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek.

ORGANİZASYON TÜM TİTİZLİĞİYLE SÜRÜYOR

10-13 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek olan 13. Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası’nın en sevimli kahramanlarından biri şüphesiz Droppy… Bu büyük şampiyona için Kerem Ersü tarafından hazırlanan ve 7 farklı maskot arasından seçilen Droppy, LEN (Avrupa Yüzme Birliği) tarafından da onaylandıktan sonra şampiyonanın maskotu olarak belirlendi. Droppy’i tasarlayan Kerem Ersü maskotu, sportif, genç, pozitif ve birden fazla dil konuşabilme özelliği ile esprili bir şekilde tanımladı. Bu özellikleriyle diğer 6 rakibini geçen Droppy, başta çocuklar ve gençler olmak üzere yüzme sporunu tanıtmak ve sevdirmeye katkıda bulunmak amacıyla Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası’nda milli takımımızın yanında olacak.
MAKİNA MEDYA YAPIM EVİ TARAFINDAN TANITIM FİLMİ ÇEKİLDİ…
Okan Bayülgen’in şirketi Makina Medya Yapım Evi tarafından çekilen tanıtım filminde, şampiyona da yarışacak olan iki milli yüzücümüz Dilara Buse Günaydın (1989 / FB) ve Doğa Çelik ( 1991 / GS) oynadı. Toplam 3 gün süren tanıtım filmi stüdyoda greenbox çekimi, havuzda yapılan çekimler ve İstanbul’un simgesi haline gelmiş olan tarihi mekanlarla son buldu. Kız Kulesi, Boğaziçi Köprüsü, Dolmabahçe Sarayı ve Eminönü camii gibi tarihi mekanlarda gerçekleşen çekimler, yüzücülerin gözlük ve kaslarına yansımasıyla canlanacak. Tanıtım filminin prodüktörlüğünü Reyhan Tüysüz, yönetmenliğini ise Murat Özfilizler yaptı. Su altı çekimleri Underwater Film Direktörü Bengiz Özdereli tarafından yapılan tanıtım filminin müzikleri ise Tuncer Tunceli tarafından hazırlandı. Makina Medya Yapım Evi’nde montajı devam eden tanıtım filmi Kasım ortasında ekranlarda izlenebilecek.

ÜNLÜLER DESTEK VERİYOR
10-13 Aralık tarihlerinde Abdi İpekçi Arena’da gerçekleşecek olan 13. Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası için ünlü simalar bir araya geldi ve Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacak bu dev şampiyonaya destek verdiler. Eski Milli Yüzücü Sadettin Saran’ın yanı sıra Emre Altuğ, Funda Arar, Fadik Sevin Atasoy, Mehmet Akif Alakurt, Selin Demiratar, Burak Hakkı, Çağla Kubat ve Tülin Şahin gibi ünlü isimler 13. Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası’na katılım çağrısında bulundular.

Sadettin SARAN (Eski Milli Yüzücü)

Avrupa’nın kültür başkenti İstanbul’da, 10-13 Aralık tarihleri arasında rekorlar kırılacak. Hep beraber Abdi İpekçi’de olalım.


Emre ALTUĞ

13. Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası’nda rekor katılım. Siz de gelin, Abdi İpekçi’deki gururlarımızı tüm dünya ile birlikte alkışlayalım.


Funda ARAR

13. Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nın bu sene ev sahipliğini Türkiye yapıyor. Millilerimiz sizler için yarışacaklar. Siz de onları desteklemek için Abdi İpekçi Spor Salonu’nda olun.


Fadik Sevin ATASOY

Yüzmek güzeldir. 10-13 Aralık’ta Abdi İpekçi’de hep beraberiz. Dünya sesimizi duysun, başarımıza şahit olsun.


Selin DEMİRATAR

Dünya, 10-13 Aralık’ta, Türkiye’de yapılacak 13. Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası’nda nefes alacak. Türkiye’nin başarısına, siz de gelin, destek olun.


Burak HAKKI

10-13 Aralık’ta, millilerimizin başarıya atacağı imzada, sizler de Abdi İpekçi’de, yanımızda olun. Dünya bizi seyredecek.


Mehmet Akif ALAKURT

Tüm dünyada 600 milyon kişinin seyredeceği 13. Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda hep beraber, tek yürek olalım. 10-13 Aralık’ta Abdi İpekçide buluşalım.


Çağla KUBAT

Dünya sesimizi duysun, başarımıza tanık olsun. 10-13 Aralık’ta Abdi İpekçide hep birlikteyiz.


Tülin ŞAHİN

Türkiye’nin uluslararası birçok organizasyona ev sahipliği yaptığını biliyor muydunuz? 13. Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda dünyaya sesimizi duyurmak için bizimle birlikte olur musunuz?

13. European Short Course Swimming Championship