Yeni transfer Alanzinho Trabzon'a geldi
Trabzon - Trabzonspor'un, anlaşma sağladığı Norveç'in Stabaek takımının Brezilyalı sol kanat oyuncusu Alan Carlos Gomes Da Costa "Alanzinho", Trabzon'a geldi. THY'nin tarifeli seferiyle İstanbul'dan Trabzon'a gelen Alanzinho'yu, havaalanında yaklaşık 500 kişilik taraftar grubu coşkuyla karşıladı. Brezilyalı oyuncuyu bir süre omuzlarında taşıyan taraftarlar, sevgi gösterilerinde bulundular.

Alanzinho, burada yaptığı açıklamada, Trabzonspor'un büyük bir taraftar kitlesine sahip bir takım olduğunu ifade ederek, "Kendimi burada yabancı olarak hissetmiyorum, evimde gibiyim. Uzun süren bir transfer dönemi oldu. Ancak bunun sonucunda nihayet Türkiye'ye geldim" dedi.
Kendini Trabzonspor'da da göstereceğine inandığını ifade eden Alanzinho, "Bir Brezilyalı olarak çok iyi bir tekniğe sahibim. Topa hakimiyetim çok iyi. Çok hızlı hareket ederim. Bu özelliklerimi herkese göstereceğim" diye konuştu.

Bu arada bugün düzenlenecek imza töreniyle Brezilyalı futbolcunun, 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 4.5 yıllığına bordo-mavili kulüple resmi sözleşmeyi imzalayacağı bildirildi.

alanzinho kimdir???

Kariyerine Brezilya'nın ünlü Flamengo takımında başlayan ve Norveç'te 2007 ve 2008 yıllarında yılın orta saha oyuncusu ve Norveç Ligi oyuncuları tarafından oylanan NISO yılın oyuncusu seçilen Alan Carlos Gomes da Costa (Alanzinho) 22 Şubat 1983 doğumlu ve hücum hattının özellikle solunda olmak üzere her iki yanında da oynayabiliyor.
2008 yılında takımı ile tamamı ilk 11 olmak üzere 25 maça çıkan sambacı 9 gole imzasını atarak şampiyonlukta önemli pay sahibi oldu.işte sambacının yetenekleriiii