GENEL BİLGİLER

Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu, ülkemizin yıllardır en büyük ve köklü yükseköğretim kuruluşlarından arasında yer alan Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne bağlı olarak eğitim öğretim çalışmalarını sürdüren bir kurumdur.

Okulumuz ülkemizde son dönemlerde hızlı bir büyüme sürecine girmiş olan sigorta sektörü başta olmak üzere, bankacılık ve muhasebe sektörleri için gerekli, nitelikli ara elemanı ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır. .

TARİHÇEİlk olarak 2005 yılında kapılarını eğitim öğretime açan Vakfıkebir Msslek Yüksekokulu o günden bu güne artan öğrenci sayısı ve 2008-2009 eğitim öğretim yılı ile başlayan II.Öğretim programları ile hizmet vermeye devam etmektedir.


EĞİTİM - ÖĞRETİMYüksekokulumuzda halihazırda iktisadi ve idari ana bilimdalına bağlı olarak alanında uzman ve kendini yetiştirmiş deneyimli bir akademik kadroyla İşletme, Muhasebe, Bankacılık ve Sigortacılık programları uygulanmaktadır.

FİZİKİ MEKANLAR
Okulumuzda dersler ders içeriklerini destekleyecek şekilde sunum sistemleri ile desteklenmiş geniş ve ferah dersliklerde işlenmektedir.

Yüksekokulumuz bünyesinde eğitim öğretim saatlerinde sürekli açık tutulan yürütülen programları destekleyici basılı ve görsel yayınların yer aldığı bir kütüphane öğrencilerimizin hizmetindedir. Karadeniz Teknik Üniversitesi bilişim ağına bağlı olan 40+1 tam donanımlı XDSL altyapısı ile sürekli ve hızlı internet erişim olanağına sahip bilgisayar laboratuarı gerek derslerde gerekse ders dışı zamanlarda öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.Yüksekokulumuz bünyesinde ders dışı ve dinlenme zamanlarında öğrencilerimizin hizmetinde olan bir de kantin yer almaktadır.


ULAŞIM ve KONAKLAMAVakfıkebir ülkemizin önemli karayollarından birisi olan Karadeniz Sahil Otoyolu üzerinde bulunmaktadır. Ayrıca Trabzon şehir merkezinde yer alan havaalanını kullanarak ilçemize ulaşmak da mümkündür.

Okulumuzun bulunduğu Vakfıkebir'de Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı herhangi bir yurt yada pansiyon bulunmamaktadır. Buna karşın ilçe merkezinde öğrencilere hizmet veren ikisi kız ikisi erkek olmak üzere 4 tane özel öğrenci yurdu yer almaktadır. Ayrıca gene ilçe merkezinde uygun kira bedelleri ile öğrencilerin ev kiralayarak konaklama ihtiyaçlarını gidermeleri mümkündür.

Alternatif olarak isteyen öğrencilerin ilçe merkezinden sürekli ve kolay ulaşım imkanlarının bulunduğu Trabzon merkezindeki özel ve devlet yurtlarından da yararlanmaları mümkün olmaktadır.